کنگره السالوادور با استفاده از بیت کوین به عنوان ارز رسمی موافقت کرد

تهران- ایرنا- مجلس قانونگذاری السالوادور امروز چهارشنبه قانون تبدیل بیت کوین (ارز رمزنگاری شده) به عنوان ارز رسمی کشور را تصویب کرد تا نخستین کشور جهان در استفاده از ارز دیجیتالی به عنوان پول رایج کشور باشد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا از بخش اسپانیایی دویچه وله، این کشور آمریکای مرکزی از این طریق قصد دارد ضمن تقویت اقتصاد خود، نخستین کشور در اتخاذ بیت کوین به عنوان ارز رسمی کشور باشد. بیت کوین یا ارز دیجیتالی امکانی برای کاربران فراهم می کند تا از پول خود در بلندمدت به ویژه به عنوان یک پناهگاه امن که ارزش آن افزوده می شود، استفاده کنند.

براساس ماده یک مصوبه جدید بیت کوین، با تنظیم ارز دیجیتالی به عنوان پول رایج کشور، می توان بدون محدودیت های ارزی دیگر، در تمامی مبادلات از بیت کوین استفاده کرد.

به موجب این قانون، همچنین مبادله بیت کوین و دلار به طور آزادانه در بازار صورت خواهد گرفت و مانند دیگر ارزهای جاری مشمول مالیات بر سود سرمایه نخواهد بود.  

این قانون حاکی از آن است که همه نهادها و عاملان اقتصادی باید بیت کوین را به عنوان وجه پرداختی به رسمیت بشناسند. به این ترتیب به هرکسی هرآنچه از کالا و خدمات نیاز داشته باشد، ارائه می شود و نهاد اجرایی باید ساختار قانونی موردنیاز برای گردش بیت کوین براساس قانون مصوبه را فراهم سازد.

کنگره السالوادور با استفاده از بیت کوین به عنوان ارز رسمی موافقت کرد

«نجیب ابوکیله» رئیس جمهوری فلسطینی تبار السالوادور در صفحه توئیتر خود با ابراز خرسندی از تصویب این قانون گفت: این مصوبه پس از موافقت کنگره با لایحه پیشنهادی دولت، برای اقدامات اجرایی لازم به دفتر ریاست جمهوری السالوادور ارسال شد.

رئیس جمهوری السالوادور پیشتر گفته بود که در تلاش است تا ارز دیجیتال بیت‌کوین را برای انجام معاملات و مبادلات به یک راه قانونی در کشورش تبدیل کند.  

به این ترتیب با موافقت کنگره السالوادور با این درخواست رئیس جمهوری، این کشور اولین کشور جهان است که ارز دیجیتال را به رسمیت می‌شناسد.

علاوه بر دلار آمریکا و واحد پول محلی الساوادور، این سومین واحد پولی خواهد بود که در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha