طرح توسعه پارک جنگلی همدان باید بدون قطع درخت اجرا شود

همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان بر توجه به مولفه های بهسازی، زیبایی و سبک سازی در توسعه پارک جنگلی ۲۳۴ هکتاری محدوده سد اکباتان تاکید کرد و گفت: در جریان اجرای این طرح نباید هیچ درخت و یا درختچه ای قطع شده و یا از بین برود.

"اسفندیار خزائی" روز پنج‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حفظ پوشش گیاهی در روند اجرای طرح توسعه پارک جنگلی اکباتان اهمیت بسیاری دارد چراکه پوشش گیاهی یکی از عوامل موثر در جلوگیری از فرسایش خاک و حفظ آب منطقه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه پارک جنگلی همدان ظرفیت تبدیل شدن به پارک فرا منطقه ای را دارد  تاکید کرد: اسناد بالادستی در اجرای همه طرح ها به ویژه پروژه پارک ۲۳۴ هکتاری سد اکباتان باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان همچنین به ضرورت رعایت مسائل زیربنائی در توسعه پارک جنگلی سد اکباتان اشاره و تصریح کرد: در روند اجرای طرح توسعه این پارک جنگلی باید توجه ویژه ای به مقوله مهم نوع درختان و همچنین تقویت و افزایش پوشش گیاهی منطقه داشته باشیم.

خزایی افزود: ظرفیت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری و توسعه این پارک از جانب شهرداری همدان ایجاد شده که همه بخش‌های مرتبط باید در رسیدن به این هدف نقش‌آفرین باشند. 

وی اظهار داشت: پارک جنگلی سد اکباتان با توجه به موقعیت جغرافیایی و بهره مندی از چشم‌اندازی طبیعی و کم نظیر، می‌تواند به یک تفرجگاه جنگلی و کوهستانی شاخص تبدیل شده و با جذب گردشگر، زمینه انجام فعالیت های اقتصادی، ایجاد اشتغال و کسب درآمد را برای اهالی منطقه فراهم کند.

خزایی خاطرنشان کرد: علاوه بر توسعه این پارک باید به زیبایی‌های طبیعی منطقه نیز توجه کرد تا آسیبی به درختان و طبیعت بکر آن وارد نشود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به اینکه جنگل و منابع طبیعی همواره پشتوانه فعالیت های اقتصادی و تولیدی هستند، افزود: این سازمان از واگذاری و احاله مدیریت پارک‌های جنگلی برای سرمایه‌گذاری و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان استقبال می‌کند به شرطی که این توسعه نباید به مسائل زیر بنائی، زیست محیطی و منابع طبیعی منطقه خدشه ای وارد کند.

وی افزود: اقدامات شهرداری و سرمایه‌گذاران توسعه پارک جنگلی سد اکباتان باید همسو با مسائل زیست‌ محیطی، پیوست‌های آن و رعایت استاندارهای مربوطه باشد.

به گزارش ایرنا، پروژه پارک جنگلی منطقه سد اکباتان با وسعت حدود ۲۵۰ هکتار توسط شهرداری همدان در حال اجرا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha