معاون استاندار بوشهر:جایگاه فرهنگی قرآنی این استان در کشور مرجع شود

بوشهر-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهرگفت: پس از کسب عنوان پایتختی قرآن باید جایگاه علمی و محصولات فرهنگی و هنری بوشهر در این زمینه در میان استان‌های کشور مرجع و زبان‌زد شود.

محمدتقی ایرانی روز چهارشنبه در نشست ستاد اجرایی بوشهر پایتخت قرآنی ایران، افزود: لازم است موسسات آموزش عالی و آموزشگاه‌های قرآنی با هدف ارتقای جایگاه استان و دست‌یافتن به چنین جایگاهی، شرایط را برای آموزش ‌های قرآنی در سطح بالای علمی فراهم کنند.

وی با بیان اینکه جایگاه قرآنی بوشهر باید در نمود و عمل به اثبات برسد، افزود: نمود کسب این عنوان باید در زندگی و شهر و روستاهای استان خود را نشان دهد طوری‌که هر مسافر و گردشگری که به بوشهر وارد می‌شود این تفاوت فرهنگی را به خوبی حس کند.

ایرانی پیشنهاد کرد: در راستای تقویت جایگاه بوشهر، شهرهای قرآنی کشور و دنیا شناسایی شود و با آنها پیوندهای فرهنگی خواهر خواندگی برقرار شود و به دنبال آن فعالیت‌های مشترک در این زمینه تداوم یابد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر اضافه کرد: شناسایی قاریان، مفسران، پژوهشگران و فعالان قرآنی شاخص در ایران و جهان، دعوت از آنها برای انجام فعالیت‌های فرهنگی در استان و اعطای عنوان شهروند افتخاری بوشهر از دیگر اقداماتی است که علاوه بر ترویج فرهنگ قرآنی، سبب تثبیت جایگاه شاخص بوشهر در این زمینه می‌شود.

ایرانی گفت: کوشش شود تا از فرصت ایجاد شده هم در جهت پیوند بیشتر با قرآن و هم برای شناساندن و جاری کردن این کتاب آسمانی در همه ابعاد زندگی استفاده شود.

وی افزود: در این راستا علاوه بر مدیران فرهنگی که وظیفه قانونی و هویتی دارند، باید از ظرفیت آموزشگاه‌ها و موسسه‌ و برگزاری همایش‌ها، نشست‌ها و اردوهای قرآنی  استفاده شود تا شاخصه‌های فضای قرآنی استان بیش از پیش شناخته و به همگان معرفی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: یاری گرفتن از علما و فرهیختگان قرآنی بوشهر برای ارائه طرح، برنامه و ایده ضروری است و سپس مدیران برای به اجرا درآوردن این ایده‌ها برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha