۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه خراسان رضوی شعبه اخذ رای انتخابات در ۲۸ خرداد هستند

مشهد- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه این استان شعبه اخذ رای برای انتخابات ۲۸ خرداد هستند.

قاسمعلی خدابنده روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای آموزش و پرورش استان در حوزه اجرا و نظارت در این دوره از برگزاری انتخابات همانند دوره‌های گذشته نقش مهمی بر عهده دارند.

وی ادامه داد: بطور متوسط پنج هزار شعبه اخذ رای در استان در نظر گرفته شده که بالغ بر ۱۵ هزار همکار آموزش و پرورش به عنوان عوامل اجرایی و نظارتی در آن مشارکت دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: اهمیت برگزاری انتخابات بر هیچ کس پوشیده نیست و هرچه مشارکت مردم بیشتر باشد در تعیین سرنوشت خود و کشور بیشتر سهیم خواهند بود.

وی شمار افرادی را که برای اولین بار در انتخابات شرکت می‌کنند و به عنوان رای اولی شناخته می‌شوند در این استان ۱۵۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۹۰ هزار نفر امسال به سن قانونی برای شرکت در انتخابات رسیده‌اند و هم اکنون در پایه دوازدهم مشغول تحصیل هستند و بقیه نیز افرادی هستند که هم اکنون دانش‌آموز نیستند اما تاکنون در انتخابات شرکت نکرده‌اند زیرا در آخرین انتخابات برگزار شده هنوز به سن قانونی برای شرکت در انتخابات نرسیده بودند.

همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه امسال در پنج هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای، ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۸۶ روستای خراسان رضوی برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha