۱۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۷
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84359521
۰ نفر

برچسب‌ها

کار سخت تیم فوتبال شهید قندی یزد برای راهیابی به مرحله پلی‌آف

یزد- ایرنا- تیم فوتبال شهید قندی یزد که تنها نماینده این استان در لیگ دسته ۲ قهرمانی باشگاه‌های کشور است برای رسیدن به مرحله پلی‌آف و صعود به لیگ دسته یک ایران کار سختی را در پیش رو دارد.

این تیم تا پایان هفته ۲۲ با ۳۲ امتیاز از ۲۲ مسابقه گذشته خود شامل هفت برد، ۱۱ تساوی ، چهار باخت، ۲۵ گل زده و ۱۸ گل خورده و تفاصل گل به اضافه هفت بعد از تیم‌های مس شهربابک کرمان، نفت امیدیه خوزستان، شاهین بندرعامری بوشهر و شهرداری ماهشهر خوزستان در مکان پنجم گروه دوم قرار دارد.

هم‌اکنون تیم شهردای شهربابک با وجودی که هنوز تا پایان رقابت‌های امسال چهار هفته دیگر باقی است با کسب ۴۹ امتیاز با قدرت به لیگ دسته اول فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور صعود کرد و تیم دوم در پایان طبق مقررات فدراسیون به مرحله پلی‌آف صعود می‌کند.

تیم نفت امیدیه خوزستان با کسب ۳۸ امتیاز در مکان دوم قرار دارد و تا پایان رقابت‌ها که چهار هفته باقی است تمامی دیدارها برای تیم‌های بالای جدول حساس و دیدنی است به خصوص برای شهید قندی که باید ۲ مسابقه خود را با تیم‌های شهرداری ماهشهر و شهرداری بم در خارج از خانه و با عقاب تهران و سردار بوکان در یزد برگزار کند.

کار تیم فوتبال شهید قندی برای رسیدن به مرحله پلی‌آف و انتخاب تیم دوم برای حضور در مرحله بعدی رقابت‌ها سخت است و به اما و اگرها رسید، کادرفنی و بازیکنان تیم حق از دست دادن هیچ امتیازی را ندارند و باید با کسب ۱۲ امتیاز منتظر نتایج سایر مسابقات تیم‌های بالای جدول باشند .

هرچند کار تیم قندی دشوار به نظر می‌رسد ولی در فوتبال هر امری شدنی است و باید کادرفنی و بازیکنان این تیم با برنامه‌ریزی، همدلی  و پرهیز از هرگونه ورود به مسایل حاشیه‌ای تمامی تمرکز  خود را با غیرت و جنگندگی صرف برد در مسابقات آینده و قرارگرفتن در جایگاه دوم گروه قرار دهند.

اصلا برای استان یزد که دومین استان معدنی، چهارمین استان صنعتی کشور است و از ظرفیت‌های بسیار خوبی در اکثر رشته‌ها و فوتبال برخوردار هست مناسب نیست که بعد از چندین سال باز دوباره در لیگ دسته ۲ درجا بزند و باید همه برای حمایت از تیم قندی وظابف خود را به نحو مطلوب انجام دهند.            

جایگاه ورزش یزد و رشته پرمخاطب و جذاب فوتبال با توجه به ظرفیت‌های بالقوه انسانی و وجود صنایع و واحد های تولیدی متعدد  به عنون حامیان مالی و خیل هوادارن قطعا هنوز مناسب نیست و باید برای ارتقای آن  همه در کنار مسوولان، وظایف خود را صادقانه انجام دهند.  

تیم فوتبال شهید قندی تنها نماینده استان در لیگ دسته ۲ ، یزدلوله در لیگ دسته سه و تیم سنگ‌آهن بافق بعد از قهرمانی در لیگ برتر استان به زیرگروه دسته سه قهرمانی باشگاه‌های کشور صعود کرد که رقابت‌های لیگ دسته سه هنوز آغاز نشد.

تیم شهید قندی در لیگ دسته ۲ در گروه دوم با تیم‌های پاس همدان، نیروی زمینی تهران، شهرداری ماهشهر، سرداربوکان ، مس شهربابک، نفت امیدیه، شهرداری بم، میلادمهر تهران، شهدای بابلسر، شمس‌آذر قزوین، اترک بجنورد، شاهین بندرعامری و عقاب تهران هم گروه است.

این رقابت‌ها با حضور ۲۸ تیم در ۲ گروه ۱۴ تیمی به صورت رفت و برگشت و دوره‌ای پیگیری می‌شود و  در پایان سه تیم جواز حضور در لیگ دسته اول قهرمانی باشگاه‌های کشور را کسب می‌کند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیأت ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha