۱۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84359510
۰ نفر

برچسب‌ها

حذف تصویر ملکه الیزابت از دانشگاه آکسفورد

لندن – ایرنا – گروهی از دانشجویان دانشگاه آکسفورد انگلیس به پایین کشیدن تصویر الیزابت دوم ملکه انگلیس در اتاق مشترکشان (استراحتگاه) رای دادند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از منابع خبری، آن‌ها معتقدند که الیزابت دوم برای برخی از دانشجویان نماد استعمار اخیر است.

«دینا رز» رئیس دانشکده «مگدالن» دانشگاه آکسفورد می‌گوید که این گروه نماینده دانشگاه نیستند. او در توئیتی نوشت: «اتاق مشترک میانی، یک سازمان متشکل از دانشجویانی است که فارغ‌التحصیل شده‌اند. چند سال پیش، در حدود سال ۲۰۱۳، آنها عکس ملکه را برای تزئین اتاق مشترک خود خریداری کردند اما اخیراً تصمیم گرفتند آن را پایین بکشند. هر دوی این تصمیمات مربوط به خودشان است، نه دانشکده »

وی با بیان اینکه دانشکده «مگدالن» از آزادی بیان و مباحث سیاسی حمایت می‌کند افزود: شاید آن‌ها دوباره رای بدهند که تصویر ملکه را نصب کنند شاید هم نه. معذلک تصویر در جای امنی نگهداری می‌شود.

در همین حال وزیر آموزش انگلیس این تصمیم را احمقانه خوانده است. گوین ویلیامسون در توئیتی نوشت: او (ملکه) رئیس دولت است و نمادی از بهترین چیزها در مورد انگلیس است. او در طول مدت سلطنت خود به طور خستگی ناپذیری برای ارتقا ​​ارزش هایی نظیر شکیبایی و احترام در سراسر جهان تلاش کرده است

این درحالیست که تارنمای گایدو فاوکس گزارش داد که تصمیم برای پایین کشیدن تصویر ملکه انگلیس با «اکثریت قابل توجه» تصویب شده و این گروه نتیجه گیری کرده است  که برای برخی از دانشجویان تصاویر سلطنتی انگلیس نشان دهنده تاریخ استعمار اخیر است.

گزارش شده که دانشجویان قصد دارند تا عکس ملکه را با تصویر افراد تأثیرگذار و الهام بخش جایگزین کنند.

گفتنی است دانشکده «مگدالن» که در سال ۱۴۵۸ تاسیس شد یکی از دانشکده‌های قدیمی و ثروتمند دانشگاه آکسفورد است که سیاستمدارانی همچون ویلیام هیگ (وزیر خارجه اسبق انگلیس) جورج آزبورن (وزیر دارایی اسبق انگلیس) از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند. ملکه انگلیس در سال ۲۰۰۸ به مناسبت پانصدوپنجاهمین سالگرد تاسیس آن از دانشکده بازدید کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha