اخبار کوتاه زیست محیطی از اشنویه

مهاباد- ایرنا- دستگیری شکارچیان زنده‌گیر کبک، پایش واحدهای صنعتی و مراکز پرورش ماهی و نشست هم‌اندیشی و توانمندسازی زیست محیطی با حضور هیات‌های ورزشی از مهمترین اخبار زیست محیطی اشنویه طی هفته جاری است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های مردمی مبنی بر حضور شکارچیان زنده‌گیر کبک در ارتفاعات کوهستانی، موضوع در دست بررسی ماموران این اداره قرار گرفت.

کریم خضری گفت: یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با حضور در این منطقه و شناسایی این افراد، پنج نفر متخلف را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: از این متخلفان ۲۰ قطعه کبک و تعدادی ادوات زنده‌گیری کشف و ضبط شد.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه شکار و زنده‌گیری پرندگان در این شهرستان توسط شکارچیان با شماره تلفن ۴۴۶۲۶۲۳۱ اطلاع دهند.

پایش واحدهای صنعتی و پرورش ماهی اشنویه

خضری گفت: در راستای برنامه‌های این اداره در هفته محیط زیست با همراهی کارشناس آزمایش معتمد سازمان، از پساب خروجی واحدهای پرورش ماهی و پارامترهای شاخص آلایندگی واحدهای شن و ماسه نمونه‌برداری شد.

وی افزود: طی این پایش احتمال بروز الودگی هوا، آب و صوت چهار واحد پرورش ماهی و چهار واحد تولید شن و ماسه مورد بررسی قرار گرفت.

رییس اداره حفاظت محیط زیست اشنویه ادامه داد: در این راستا برای یک واحد آلاینده اخطاریه زیست محیطی صادر شد و بررسی‌ها از این واحدها ادامه دارد.

نشست هم‌اندیشی و توانمندسازی زیست محیطی با هیات‌های ورزشی

وی ادامه داد: در راستای برنامه‌های هفته محیط زیست با هماهنگی اداره ورزش و جوانان نشستی به منظور توانمندسازی و هم‌اندیشی در بستر مسایل زیست محیطی برگزار شد.

خضری گفت: پویش "تفرجگاه‌های بدون زباله" با همراهی تعدادی از شهروندان و انجمن محیط زیست "ژینکو" در تفرجگاه "قلاتوک" این شهرستان آغاز و این تفرجگاه از وجود زباله پاکسازی شد.

وی گفت: این پویش زیست محیطی که در راستای تشویق حس مسوولیت همگانی و تثبیت اخلاق محیط زیستی در بین مردم این شهرستان شروع شده‌ که با استقبال خانواده‌ها به خصوص کودکان و نوجوانان همراه شده است.

وی افزود: پویش تفرجگاه‌های بدون زباله با همراهی مردم و استقبال گسترده علاقه مندان به محیط زیست همراه است و  هدف این اداره تداوم این حرکت های جمعی است.

اشنویه از شهرستان‌های مرزی آذربایجان‌غربی است که باتوجه به وضعیت اکولوژیکی و برخورداری از سیمای زیست محیطی مطلوب از زیستگاه‌های مهم استان به‌شمار می‌آید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha