۹۳۹شعبه اخذ رای برای انتخابات در چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با اشاره به در پیش‌رو بودن انتخابات ۱۴۰۰ گفت: برای برگزاری این انتخابات ۹۳۹ شعبه اخذ رای در استان در نظر گرفته شده است.

جعفر مردانی روز چهارشنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از این تعداد ۷۵۲ شعبه ثابت و ۱۸۷ شعبه سیار و همچنین ۳۶۳ شعبه شهری و ۵۷۶ شعبه سیار است.
وی حضور حداکثری در انتخابات امسال را باعث شکوفایی انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف دانست و افزود: امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت را چهار رکن اصلی برگزاری انتخابات است و مجموعه عوامل برگزاری انتخابات در استان برای حضور پُر شور و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای تلاش می‌کنند.
مردانی تصریح کرد: ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری با ۶ کمیته تخصصی فعالیت خود را همزمان با سراسر کشور از دوم اسفندماه سال گذشته با چهار راهبرد، تلاش برای ایجاد شور و نشاط، حضور حداکثری، جلب رضایت مردم و رعایت بی‌طرفی کامل با استفاده از نیروی انسانی کارآمد و با هدف افزایش دقت، سرعت و سلامت انتخابات آغاز کرد.
وی یادآور شد: طرح جامع آموزش انتخابات با ۲ محور آموزش‌های موضوعی ویژه مجریان و دست‌اندرکاران و آموزش‌های عمومی با کمک رسانه‌های گروهی و فضای مجازی در راستای مشارکت حداکثری در دست اقدام است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در ۲۴ مرکز استان از مجموع ۳۱ مرکز استان کشور به‌صورت تمام‌مکانیزه برگزار می‌شود که در استان علاوه بر شهرکرد، انتخابات شورای شهر لردگان نیز مکانیزه برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: با آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای انتخاباتی شوراهای اسلامی از ۲۰ مردادماه به‌مدت یک هفته، باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گیرد.
مردانی تاکید کرد: در این دوره از انتخابات، ۸۰۲ نفر در شهرها و سه هزار و ۴۷۴ نفر در روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت چهارمحال و بختیاری برای حضور در شوراهای اسلامی شهر و روستا استان رقابت می‌کنند.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در ۴۳ شهر چهارمحال و بختیاری افزود: از این تعداد شورای اسلامی شهرهای شهرکرد و بروجن هفت نفره و ۴۱ شهر دیگر پنج نفره است.
رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی در ۶۱۶ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت استان اشاره و تصریح کرد: از این تعداد شورای اسلامی در ۴۹ روستا پنج نفره و در ۵۶۷ روستا سه نفره است.
وی یادآور شد: جمعیت واجد شرایط رای دادن چهارمحال و بختیاری در انتخابات سال‌جاری ۷۴۱ هزار و ۳۲۲ نفر است که از این تعداد ۱۸ هزار و ۵۹۱ نفر رای اولی هستند.
مردانی با اشاره به پیش‌بینی ۲۲ هزار نفر عوامل اجرایی ویژه برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت: اعتقاد، اعتماد و امید، سه رکن اصلی برگزاری انتخابات در سال‌جاری به‌شمار می‌رود.
به گزارش ایرنا،‌ انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha