۱۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۵۱
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84359460
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 خرید تضمینی گندم و کلزا در البرز آغاز شد

کرج-ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان البرز اعلام کرد که با فعال سازی پنج مرکز در مناطق مختلف استان ، خرید گندم و کلزا از کشاورزان البرز آغاز شد.

کریم قرشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اکنون مراکز خرید گندم ایثار رزین اشتهارد، شهید علمی کرج‌، پارس افق هشتگرد، خورشید دانه نظرآباد، دانه روغنی کلزا شهید بیگی  کرج با رعایت پروتکل های بهداشتی  آماده خرید تضمینی گندم و کلزا از کشاورزان  استان هستند.
 
وی اظهار داشت: با خرید تضمینی ۹ تن گندم در مرکز خرید شهید علمی سیلوی کرج  خرید گندم از کشاورزان در استان البرز آغاز شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان البرز گفت : پراکندگی سطح زیر کشت در استان البرز،  این اداره کل را همه ساله و با شروع فصل خرید گندم بر آن می دارد تا در راستای سهولت حمل محصولات کشاورزان استان اقدام به استقرار مراکز خرید گندم در اقصی نقاط استان نموده تا کشاورزان زحمتکش استان بتوانند به راحتی و با کمترین زمان ممکن محصولات خود را تحویل عوامل خرید کنند.

قرشی سطح زیر کشت اعلامی از سوی جهاد کشاورزی استان البرز برای گندم ۱۰ هزار و ۹۱۷ هکتار عنوان کرد و گفت : طبق پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز امسال ۵۵ هزار تن گندم در مزارع البرز برداشت می شود.

وی بیان داشت: امسال هم، مانند سنوات قبل علاوه بر سیلوهای دولتی استان از ظرفیت های ذخیره سازی بخش خصوصی و کارخانه ها استفاده خواهد شد.

استان البرز در لحاظ ذخیره سازی گندم برترین استان کشور است هرکیلوگرم گندم به قیمت پنج هزار تومان و هرکیلوگرم دانه روغنی کلزا ۱۱ هزار تومان خریداری خواهد شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان البرز گفت: میزان ذخیره سازی در استان البرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن است.

حدود یک هزار و۷۵۳ واحد نانوایی یارانه ای  و ۶۴۱ واحد نانوایی نیمه یارانه ای  در استان البرز وجود دارد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha