۱۹ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۰۷
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 84359409
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فعال رسانه ای: توسعه پایدار شهری کرمان در گرو انتخاب درست است

کرمان - ایرنا - "توسعه پایدار شهر کرمان در گرو انتخاب درست" عنوان یادداشتی از فعال رسانه ای استان کرمان است که در این مطلب به بیان بایدها و نبایدهای مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ پرداخته است.

به گزارش ایرنا ، در این یادداشت آمده است: این روزها انتخابات، موضوع بیشتر محافل شده و هرچه پیش می‌رویم، رنگ‌وبویی جدی‌تری به‌خود می‌گیرد و با وجود اذعان برخی‌ها به شرکت نکردن یا نداشتن انگیزه برای شرکت در انتخابات، اما همگان در گفت‌وگوها مشارکت جدی داشته و در گرم کردن محافل سهیم هستند، البته آنچه در این بین نباید فراموش شود و یا تحت‌الشعاع انتخابات ریاست‌جمهوری قرار گیرد، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاست که آینده و سرنوشت یک منطقه را رقم می‌زند؛ چراکه منتخبان مردم باید مدیریت چهارسال آینده شهرها و روستاها را تعیین کنند  و توسعه هر شهر را "به فرض اگر در ریل قرار گرفته باشد" شتاب می‌بخشد و یا متوقف می‌کند.

از سوی دیگر به‌ویژه در شهرهای بزرگ، تحزب و فعالیت‌های سیاسی نیز چاشنی انتخابات شورای اسلامی شهر شده و احزاب، طیف‌ها و گروهای مختلف در گروه‌بندی‌های جداگانه، لیست‌هایی را برای انتخاب، در معرض دید شهروندان قرار می‌دهند که کلان‌شهر کرمان نیز از این قضیه مستثنی نیست و شاهد آن هستیم که هر روز یک لیست چندنفره متشکل از افراد شناخته‌شده و ناشناس با عنوانی متفاوت از دیگری، معرفی می‌شود.

اما آسیب وارده به اکثر این لیست‌ها، نگاه سیاسی به‌جای نگاه کارشناسیِ مرتبط با حوزه شهری است که نوعاً افرادی بدون هیچ تجربه مدیریتی، اجرایی و صرفاً به‌دلیل لابی‌های سیاسی و یا سبد رأی از یک صنف و طایفه، در این لیست‌ها قرار می‌گیرند و درنهایت هم حزب متبوع که عملکرد منتخبان خود را تضمین نکرده، در صورت عملکرد ضعیف، قصور خود را نپذیرفته و آنچه آسیب می‌بیند، شهر و شهروندان عزیز کرمانی هستند.

با نگاهی به عقب‌ماندگی‌های تاریخی دیار کریمان می‌توان دریافت که باید در انتخاب اعضای شورا اسلامی شهر، دقت فراوان کرد و همان‌طور که عملکرد رییس‌جمهوری می‌تواند در پیشرفت کشور و معیشت مردم تأثیرگذار باشد، عملکرد مدیریت شهری نیز بر توسعه همه‌جانبه شهر و روحیه مردم تأثیر فراوان می‌گذارد.

اکنون، ۱۰ روز به برگزاری انتخابات مانده و آینده دیار کریمان و توسعه بیش‌ازپیش آن اهمیت فراوان دارد؛ بنابراین، ضمن دعوت از همگان برای مشارکت در انتخابات، باید با نگاهی دقیق و تحقیق مناسب بر مبنای عملکرد، افرادی کاردان و باتجربه و صرفاً با رویکرد توسعه و با نگاهِ «شهری برای همه اقشار» راهی پارلمان شهری شود تا به آینده امیدوار بمانیم.

و حالا، در معرض یک انتخاب قرار گرفته‌ایم؛ انتخابی که می‌تواند به توسعه پایدار دیار کریمان شتاب ببخشد و یا توسعه شهر را قربانی سیاست کند.

 مدیر روابط عمومی و امور بین المللی شهرداری *

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha