تاکید بر لزوم تکمیل موزه دفاع مقدس فارس با همکاری شهرداری شیراز

شیراز- ایرنا- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در نشست مشترک با شهردار شیراز بر لزوم تکمیل و به سرانجام رسیدن موزه دفاع مقدس استان با همکاری شهرداری این کلانشهر تاکید کرد.

مطلب دریافتی ایرنا حاکی است سرهنگ پاسدار سعید کوشکی جهرمی گفت: ضروری است برای پیشبرد برنامه های حوزه دفاع مقدس و به سرانجام رسیدن مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس استان، شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در تامین هزینه ها با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع استان فارس همکاری کنند.
وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس متعلق به همه آحاد مردم شهر شیراز و استان فارس است اظهارداشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز در زمینه تامین هزینه های راه اندازی مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان و پشتیبانی از برنامه های فرهنگی، هنری و ادبی دفاع مقدس همکاری لازم را انجام دهند.
کوشکی افزود: تفاهم نامه ای با شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز منعقد شده تا در سال جاری شهرداری شیراز از برنامه های این اداره کل برای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در شهر شیراز حمایت و پشتیبانی مالی کند که این تفاهم نامه از سوی شورای شهر شیراز به شهرداری ابلاغ شده است.
وی به همکاری های صورت گرفته در سال گذشته توسط شورای اسلامی و شهرداری شیراز پرداخت و گفت: انتظار می رود شهردار شیراز نسبت به سرانجام رسیدن مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس و همچنین اجرای تفاهم نامه اهتمام بورزد و زیر مجموعه شهرداری همکاری لازم را با این اداره کل انجام دهند.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف دفاع مقدس در شهر شیراز و استان فارس پرداخت و بیان داشت: برای اتمام مرکز فرهنگی پیش بینی هزینه ها انجام شده است که باید تمام دستگاه ها همکاری لازم برای به سرانجام رسیدن موزه دفاع مقدس استان در قسمت موزه آرایی و گالری داشته باشند تا بعد از سالها انتظار، مردم استان به ویژه ایثارگران و خانواده های شهدا شاهد راه اندازی این مرکز باشند.
در این جلسه حیدر اسکندرپور شهردار شیراز نیز با بیان اینکه تاریخ شفاهی دفاع مقدس جدی گرفته شود اظهارداشت: دفاع مقدس،میراث معنویی است که باید این میراث که در دل رزمندگان نهفته است استخراج شود و مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی بیان داشت: شهرداری در زمینه ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان، تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان، چاپ کتاب های حوزه دفاع مقدس استان و همچنین برنامه های فرهنگی و هنری با اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس همکاری خواهد داشت.
شهردار شیراز گفت: ما باید فرصت های به وجود آمده و دستاوردهای ارزشمند را که از دوران دفاع مقدس به دست آمده به خوبی حفظ کنیم و این مستلزم ثبت و ضبط تاریخ شفاهی فرماندهان ارشد و کسانی است که در میدان جنگ بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha