هشدار فائوچی نسبت به گسترش ویروس دلتا در آمریکا

تهران- ایرنا- شبکه خبری ای.بی.سی.نیوز نوشت: آنتونی فائوچی با تاکید بر لزوم واکسیناسیون همه آمریکایی ها در برابر کووید-۱۹ نسبت به گسترش ویروس دلتا در آمریکا که برای نخستین بار در هند شناسایی شد، هشدار داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای این شبکه خبری آمریکایی، آنتونی فائوچی رئیس موسسه آلرژی و بیماری های عفونی از آمریکایی ها خواست واکسن بزنند تا از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا کاسته شود.

وی دیروز سه شنبه هشدار داد که نوع دلتای ویروس کرونا که برای نخستین بار در هند شناسایی شده است، همچنان تهدیدی برای آمریکا بشمار می رود و تاکید کرد همین تهدیدات دلیلی است که ثابت می کند بیشتر آمریکایی ها باید واکسن بزنند.

گزارش ها نشان می دهد با واکسیناسیون بیشتر آمریکایی ها، میزان مبتلایان همچنان رو به کاهش است و از ماه ژانویه (دی ۹۹) موارد کلی ۹۴درصد کاهش یافته و تعداد موارد جدید در کمترین میزان از مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) است.

اما فائوچی خاطرنشان کرد این آمار بدان معنا نیست که خطر گسترش انواع ویروسی که در هند شناسایی شده و تلفات بسیاری برجای گذاشته و به انگلیس هم رسیده، باعث بیماری جدی تر و افزایش خطر بستری شدن در ایالات متحده نمی شود.

رئیس موسسه آلرژی و بیماری های عفونی افزود: ۶ درصد موارد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا  که توالی یابی ویروس شده است مبتلا به نوع دلتا بوده اند. گفته می شود اکثر موارد مبتلا در انگلیس به همان نوع مشابهی که در هند شناسایی شده مبتلا می شوند که در درجه اول در نوجوانان و جوانان گسترش می یابد. فائوچی با تشریح این موضوع تاکید کرد همین امر اهمیت واکسیناسیون را برای آمریکایی ها نشان می دهد.

براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز بالغ بر ۱۴۰ میلیون نفر از جمعیت ۳۸۰ میلیونی آمریکا هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و براساس گفته های فائوچی افردی که هر دو دوز واکسن را تزریق کرده اند در برابر نوع جدید ویروس کرونا که برای نخستین بار در هند شناسایی شده، مصون هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha