کارگران بافق باشور و شوق انقلابی در انتخابات شرکت ‌می کنند

یزد - ایرنا - امام جمعه بافق کارگران را سربازان خط مقدم جبهه های اقتصاد و تولید یاد کرد و گفت: جامعه کارگری این شهرستان همراه با خانواده های خود و همگام با سراسر کشور و با شور و شوق انقلابی و مشارکت حداکثری، برای حفظ اقتدار و سربلندی نظام اسلامی در انتخابات ۲۸ خردادماه جاری سال ۱۴۰۰ شرکت می کنند.

حجت الاسلام رضا سعادت فر روزچهارشنبه در حاشیه دیدارش با کارگران واحد فرآوری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران - بافق در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر حضور گسترده مردم به ویژه جامعه کارگری معادن  و سایر مشاغل دیگر در پای صندوق‌های رای افزود: حضور در انتخابات وظیفه شرعی و ملی است و معدنکاران با حضور فعال خانواده های خود ، بیشترین میزان رای را در بین اقشار جامعه  دارند.

وی به حضور حداکثری قشر کارگر در حماسه ۲۸ خرداد ماه تاکید کرد و حضور در پای صندوق های رای را وظیفه همگانی خواند و اظهارکرد: کارگران در انتخابات حضور پررنگ داشته باشند و هرآنکس که شایسته است انتخاب کنید زیرا روز انتخابات، سرنوشت کشور مشخص می‌شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بافق با اشاره به اینکه حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری، کارفرمایی، کارآفرینی و معدنکاران در انتخابات نشان از بالابودن سطح فرهنگ این قشر پرتلاش  و داشتن دغدغه سرنوشت کشور است، ابراز امیدواری کرد که مردم شریف این منطقه کارگری استان یزد جواب یاوه گویی های دشمنان نظام و انقلاب را پای صندوق های رای می دهند.

امام جمعه بافق خطاب به کارگران با بیان اینکه شما تحریم های ظالمانه دشمن را به فرصت تبدیل کردید، تاکید کرد: یقینا می‌توانید با شرکت گسترده خود در انتخابات خرداد ماه جاری جواب دندان شکنی به دشمن با حضور خود در پای صندوق های رای بدهید.

وی  ضمن تشکر ار فعالان عرصه کار و تلاش و تولید اظهار کرد: امروز بحث رونق و جهش تولید در صدر همه موضوع های مهم نظام اسلامی ایران قرار دارد.

سعادت فر در ادامه با بیان اینکه مردم با خرید کالای ایرانی موجب رونق و جهش تولید و توسعه اقتصادی کشور و شرایط خوب زندگی شوند، خاطرنشان کرد: البته تحمل سختی و تنگناهای اقتصادی امروز نوید بخش پیروزی بزرگ در آینده است.

به گفته وی زندگی بدون مشکل فقط در رویاست و نباید ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه کنیم چرا که تصور می رود که زندگی آنها بهتر است در حالی که خداوند مهربان، بر سفره انسان‌ها نعمت قرار داده و هم اینک افراد را امتحان می‌کند.

امام جمعه بافق در ادامه با اشاره به اینکه در زمان جنگ تحمیلی و زمان تحریم‌ها بیشترین خسارت به جامعه کارگری و کارفرمایی وارد شد، یادآور شد: به لطف رهنمودهای مقام معظم رهبری ، دشمن به خواسته‌های خود نرسید و امروز در هر صنعتی که تحریم بودیم جوانان ما در آن حوزه با اتکا به توان داخلی توانستند نیازمندی‌های خود را برطرف و به خودکفایی برسند.

افزون بر ۶ هزار نفر در شرکت سنگ آهن مرکزی بافق به کار اشتغال دارند که با احتساب خانواده و بازنشستگان بیش از ۷۵ درصد از جمعیت شهرستان به نوعی به فعالیت در معادن منطقه وابسته هستند.

معدن های سنگ آهن، فسفات آسفوردی، اورانیوم، سرب و روی، سنگ‌های زینتی و شن و ماسه با بیش از ۱۰ هزار نفر نیرو در شهرستان بافق فعالیت دارد.

بازدید از بخش های مختلف این واحد معدنی از عمده برنامه های بازدید سعادت فر از شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بود.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها سکونت دارند،  ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۴ شهر و ۳۹۷ روستای استان برگزار می‌شود. 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین انتخابات شوراها، ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور در استان یزد برگزار می‌شود. 

 شهرستان بافق یک بخش مرکزی، سه دهستان مبارکه، کوشک و سبزدشت، ۳۸ شورای اسلامی روستایی و ۲۲ دهیاری مصوب دارد، شورای شهر بافق و روستای مبارکه هر کدام پنج عضو و بقیه روستاها هرکدام سه عضو شورا دارد.

۵۰ شعبه در شهرستان بافق آرای مردم را جمع آوری می‌کند که نسبت به دوره قبل  ( انتخابات مجلس یازدهم) ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین به گفته یک مسوول سیاسی استان یزد، مشارکت شهرستان در انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی با توجه به بومی بودن یکی از داوطلبان حدود ۸۵ درصد بود.

مرکز شهرستان ۵۸ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha