شعارهای انتخاباتی بدون پشتوانه موجب ناامیدی مردم از مسوولان می‌شود

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه تهران گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مراقب شعارهایی که قبل از انتخاب شدن می دهند، باشند چراکه تحقق نیافتن این شعارها، سبب یاس، دلسردی و ناامیدی مردم از نظام و مسوولان می‌شود.

محمود نیلی احمدآبادی عصرجمعه در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود: یکی از دلایل شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی سهیم شدن مردم در تعیین سرنوشت خویش بود.

وی یکی از جلوه‌های مشارکت مردم را حضور در انتخابات دانست و افزود: امیدوارم رییس جمهوری منتخب نیز بتوانند مطابق با شعارهای پیش از انتخاب شدن، عمل و از حقوق مردم دفاع کنند.

رییس دانشگاه تهران با بیان این که نامزدهای انتخاباتی باید پس از انتخاب شدن به فکر مشکلات مردم باشند و با درایت آنها را حل کنند، تصریح کرد: مردم می دانند بهترین مسیر برای اصلاح امور، مشارکت حداکثری در انتخابات است و قطعا این بار نیز با حضور پرشور خود پای صندوق های رای شاهد خنثی شدن ترفندهای دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

نیلی احمدآبادی با تاکید بر این که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید قبل از دادن هرگونه وعده به مردم به فکر انجام آنها باشند، گفت: البته در این میان مردم نیز باید با درایت و بررسی سوابق عملی هر یک از نامزدها در طول سال های گذشته فرد اصلح را انتخاب کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چه انتظاری از رییس جمهوری آینده دارید، اظهار داشت: رییس جمهوری منتخب باید قبل از همه به وعده هایی که می دهد، عمل کند و پس از آن نیز با به کارگیری نخبگان، دانشمندان و متخصصان حوزه های مختلف با بهره گیری هرچه بیشتر از قشر جوان، زمینه پیشرفت سرمایه های انسانی و اجتماعی را با هدف توسعه و تعالی کشور فراهم کند.

رییس دانشگاه تهران همچنین اظهار داشت: رییس جمهوری آینده اگر طرح و برنامه مناسب و مسیر مشخصی برای توسعه و خودکفایی کشور در هر زمینه ای نداشته باشد، قطعا نمی تواند سبب جذب مشارکت حداکثری مردم در امور شود.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی جمعه آینده( ۲۸ خرداد )۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

 سعید جلیلی،  محسن رضایی میرقائد، سید ابراهیم رئیس ­الساداتی مشهور به رئیسی،  علیرضا زاکانی،  سیدامیرحسین قاضی­ زاده هاشمی عبدالناصر همتی و محسن مهرعلی زاده هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند که مردم جمعه آینده یکی از آنها را با رای خود برمی گزینند.

تاکنون دو مناظره انتخاباتی در روزهای ۱۵ و ۱۸ خرداد برگزار شده است و نامزدها، برنامه های خود را در این مناظره ها برای مردم تبیین کرده اند. مناظره سوم قرار است فردا (شنبه۲۲ خرداد) برگزار شود.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha