مشکل آب آشامیدنی روستاهای قشم برطرف می‌شود

قشم- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با هدف حل مشکل آب آشامیدنی روستاهای این جزیره، طرح‌های مربوطه با سرعت بیشتری اجرایی می‌شود.

به گزارش شامگاه سه‌شنبه سازمان منطقه آزاد قشم، علی درویش‌پور در نشست با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور افزود: این امر با بهره‌گیری از ظرفیت‌ تمام نهادها، شوراها و همراهی جوامع محلی محقق می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان منطقه آزاد قشم تا کنون در راستای انجام مسوولیت اجتماعی و با هدف حل مشکلات مردم انجام اقدامت مختلفی در حوزه زیرساخت‌ها انجام داده است.

درویش‌پور خاطرنشان کرد: امیدواریم هرچه سریعتر جشن تکمیل و بهره برداری از شبکه آبرسانی قشم برگزار شود.

بنا بر این گزارش، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور نیز بر حل مشکل آبرسانی روستاهای قشم تاکید کرد.

حمیدرضا جانباز افزود: طرح‌های موجود باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل و نقاط مختلف جزیره از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شوند.

این نشست با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور، احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی در تهران برگزار شد.

جمعی از معاونان و مدیران و مسوولان آبفای استان هرمزگان به صورت مجازی در در این نشست حضور داشتند.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha