روحانیان مردم را به حضور در انتخابات تشویق کنند

یزد- ایرنا- رییس بسیج طلاب و روحانیون استان یزد گفت: روحانیان با تحلیل‌های درست و تبیین اهمیت موضوع مردم و جوانان را به حضور گسترده در انتخابات تشویق کنند.

حجت‌الاسلام مهدی قره‌چاهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به نقش مشارکت حداکثری در انتخابات اشاره کرد و افزود: حضور آحاد مردم و جوانان مومن و انقلابی در این عرصه مهم  موجب شکست توطئه‌های دشمنان و اقتدار و عزت کشور است .

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی چشم دیدن عظمت ایران را به هیچ وجه ندارند اظهار کرد: تمامی تلاش استکبارجهانی برای جلوگیری از حضور گسترده مردم و جوانان در این صحنه متمرکز است و باید برای شکست توطئه‌ها و  نشان دادن همبستگی همه همکاری کنند.

این فعال فرهنگی اظهار کرد: روحانیان و مبلغان دینی نقشی مهمی در تبیین اهمیت انتخابات و حضور مردم در آن دارند و باید به وظیفه دینی و ملی خود با انجام امور فرهنگی و تبلیغی اقدام کنند و تابع اوامر مقام معظم رهبری و در راستای اهداف نظام حرکت کنند.

قره‌چاهی با بیان اینکه حضور در انتخابات اواخر ماه جاری به خاطر جنگ اقتصادی و روانی دشمنان از اهمیت بسزایی برخوردار است تصریح کرد: همه باید در پای صندوق‌های اخذ رای حاضر شوند و بار دیگر گوش به فرمان معظم رهبری توطئه‌ها را خنثی کنند.

وی بیان کرد: ملت ایران همواره مطیع مقام معظم رهبری هستند و با بصیرت از نظام و انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند و حتما بار دیگر در انتخابات امسال بلوغ سیاسی خود را به رغم تمامی دشمنی‌ها به دنیا نشان می‌دهند که هیچگاه دست از نظام اسلامی بر نمی‌دارند          

بسیج طلاب و روحانیون یزد یک هزار عضو دارد و  شمار  طلاب مدارس علوم دینی استان حدود پنج هزار نفر است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و تیره‌های عشایری ۲۸ خردادماه جاری همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران در استان یزد نیز برگزار می‌شود .

 یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار  نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند و از مجموع جمعیت استان حدود ۹ هزار نفر عشایر هستند.

همچنین  به گفته دبیر ستاد انتخابات استانداری یزد  هزار و ۹۱۹ شعبه ثابت و سیار اخذ رای، آرای مردم استان را در انتخابات پیش رو  جمع‌آوری می‌کند که این تعداد  نسبت به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۰۰ شعبه افزایش دارد و یکی از دلایل افزایش آن رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در چارچوب طرح حفظ سلامت عمومی رای دهندگان در برابر ویروس کرونا و پیشگیری آنها از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ست.

محمدعلی شاه حسینی افزود: از این تعداد، ۹۶۶ شعبه ویژه جمع آوری آرای انتخابات ریاست جمهوری و ۹۵۳ شعبه هم برای جمع آوری آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شد و از مجموع شعبه های رای  هزار و ۲۶۸ مورد ثابت و سیار شهری است و ۶۵۱ شعبه ثابت و سیار روستایی هم برای انتخابات در نظر گرفته شد.
به گفته وی از مجموع ۹۶۶ شعبه پیش بینی شده برای جمع آوری آرای  انتخابات ریاست جمهوری ۷۹ شعبه به شهرستان مهریز اختصاص دارد و  از ۹۵۳ شعبه رای در انتخابات شوراهای استان هم ۷۴ شعبه برای مهریز در نظر گرفته شد.

وی همچنین اعلام کرد که حدود ۲۰ هزار نفر در کار برگزاری انتخابات پیش رو با ستاد یادشده همکاری دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha