بنیاد ملی نخبگان:بحث مهاجرت به حربه‌ سیاسی برای زدن رقیب تبدیل شد

تهران- ایرنا- بنیاد ملی نخبگان در اطلاعیه ای تاکید کرد که بحث مهاجرت نخبگان از سوی برخی نامزدها به عنوان حربه ای سیاسی برای زدن رقیب قرار گرفته است.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا، بنیاد ملی نخبگان در اطلاعیه ای درباره اظهارات نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درباره بحث مهاجرت نخبگان نوشت: این نامزدها بدون حتی یک اشاره به شکل گیری زیست بوم فناوری و نوآوری و توسعه شرکت‌های دانش بنیان و خلاق از ۵۵ عدد در سال ۹۲ به بیش از هفت هزار شرکت در حال حاضر که خود باعث توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و جذب نخبگان داخل و خارج از کشور شده است و طرح شبهات بدون ذکر منبع و مرجع معتبر برای ادعای اشتباه خود چنین اظهاراتی را مطرح می کنند.

در این اطلاعیه آمده است: کاندیداها برای آگاهی به کتاب سالنامه مهاجرتی ایرانیان و گزارش های بنیاد ملی نخبگان که کلیه آمار مهاجرتی رتبه های برتر کنکور سراسری و المپیادهای علمی و نفرات برتر دانشجویی در آن به تفکیک سال ذکر شد، رجوع کنند.
این اطلاعیه می افزاید: مهاجرت نفرات برتر کنکور سراسری از سال ۱۳۹۲ تا کنون حدود ۲۸ درصد  و مهاجران المپیادهای علمی حدود ۳۲ درصد کاهش یافته است و دو هزار و سیصد نفر از دویست دانشگاه برتر دنیا در طول ۴ سال گذشته به کشور بازگشته اند و در استارت اپ های خود ویا شرکت‌های دانش بنیان مشغول هستند.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha