هر سه مدال وزن ۹۷ کیلوگرم به نمایندگان کشورمان رسید

تهران- ایرنا- محمدحسین محمدیان، علی شعبان و علیرضا کریمی به ترتیب مدال‌های طلا، نقره و برنز وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان را به گردن آویختند.

به گزارش ایرنا، مسابقات پنج وزن نخست رقابتهای بین‌المللی کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان، امروز (سه شنبه) در شهر ورشو برگزار شد که سه نماینده کشورمان در وزن ۹۷ کیلوگرم این مسابقات به میدان رفتند که محمدحسین محمدیان به مدال طلا، علی شعبانی به مدال نقره و علیرضا کریمی به مدال برنز دست یافتند.

محمدحسین محمدیان در دیدار نخست خود در وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل کالین مور از آمریکا با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر سریک باخیتخانوف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

در همین گروه علیرضا کریمی نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف مقابل آبراهام کونیدو روانو کشتی‌گیر کوبایی‌الاصل و دارنده مدال برنز جهان از ایتالیا که در دور قبل شریف شریف‌اف قهرمان جهان و المپیک از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرده بود، با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید تا حریف محمدیان در مرحله نیمه نهایی شود.

در دیدار نیمه نهایی محمدحسین محمدیان با نتیجه ۲ بر ۲ مقابل علیرضا کریمی به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. کریمی نیز راهی دیدار رده‌بندی شد.

در آن سوی جدول نیز علی شعبانی دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ماگومدحاجی نوراف دارنده مدال برنز جهان از مقدونیه با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد.

دیدار فینال بین محمدیان و شعبانی برگزار شد که محمدیان در پایان با نتیجه ۱ بر ۱ به پیروزی دست یافت و بعنوان نخست دست یافت. علیرضا کریمی در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۲ بر ۲ کالین مور از آمریکا را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

۳ نماینده کشورمان با هدف برگزاری مسابقه انتخابی در این وزن در لهستان حضور یافتند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha