ویژه‌نامه شهدای ایرانی بوسنی و هرزه‌گوین منتشر شد

تهران - ایرنا - تازه‌ترین شماره ماهنامه فرهنگی تاریخی «شاهد یاران» ویژه یادمان شهدای ایرانی بوسنی و هرزه‌گوین منتشر شد.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران روز سه شنبه به خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا گفت:‌ ماهنامه «شاهد یاران» درباره یکی از مهمترین مسائل قرن بیستم و همچنین بزرگداشت یادمان شهدای ایرانی در کشور بوسنی و هرزه گوین با گفتارها و نوشتارهایی از حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی فرهودی، محمد جواد آسایش زارچی، استاد عباس حیدری، دکتر کاوه ذاکری و جواد حسن‌پور به کوشش گروه مجلات شاهد منتشر شد.

رحیم نریمانی ادامه داد: داستان تلخ و غم‌انگیز نسل کشی مسلمانان بوسنی و هرزه گوین آن‌ هم در قلب اروپا، ماجرایی است که به این راحتی‌ها از ذهن مسلمانان جهان که هیچ، از ذهن مردمان آزاده دنیا هم پاک نخواهد شد.

وی تصریح کرد:‌ جنایات عجیبی که به دلیل سکوت و همراهی غرب و سازمان‌های بین‌المللی ابعاد وسیعی به خود گرفت و البته در مقابل، پای مسلمانان زیادی را از نقاط مختلف دنیا به کشور بوسنی و هرزه گوین کشاند تا مرهمی ‌بر زخم‌های مسلمانان بوسنی و هرزه گوین باشند.

نریمانی افزود:‌ در این شماره گفتارها و نوشتارهایی از بیانات مقام معظم رهبری، سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و حسن خامه‌یار آورده شده است. همچنین در این شماره گفت وگوهایی با خانواده شهدای ایرانی بوسنی و هرزه گوین ذکر و روایت و وصیت‌نامه‌های آنها گفته شده است.

مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید تصریح کرد:‌ در بخشی از مطلب «روایت مادر شهید بهنام نیکنام»، مادر شهید بهنام نیکنام روایتی از پسرش را بیان می‌کند.

ویژه‌نامه شهدای ایرانی بوسنی و هرزه‌گوین منتشر شد

در این باره در بخشی از این ماهنامه آمده است:‌ هیچ‌گاه تصور نمی‌کردم مورد لطف و توجه خداوند قرار گیرم و به این مقام عظیم نائل آیم. ان‌شاالله توفیق آن را داشته باشم این مسوولیت عظیمی را که خداوند بر دوش من نهاده است به انجام برسانم. زمانی که همه تصور می‌کردند درهای شهادت با پایان جنگ بسته شده است، بهنام این خادم و عاشق سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و مادر گرامش حضرت فاطمه زهرا(س) به سوی خدا هجرت کرد و در غربت چون پیشوایش مظلومانه خاطره رشادت‌های خون نگار جبهه‌های بوسنی و هرزگویین را زنده نگه داشت.

شماره‌های ۱۸۲ و ۱۸۳ ماهنامه «شاهد یاران» در ۹۵ صفحه، با مدیر مسئولی یعقوب سلیمانی، سردبیری رحیم نریمانی و به کوشش سیده فاطمه رضایی به عنوان مدیر اجرایی منتشر شده است.

علاقه مندان برای تهیه این مجله می‌توانند به سامانه شاهد الکترونیک به نشانی mag.navideshahed.com مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha