اجرای طرح شمیم، خدمتی در راستای تولید ملی و اشتغالزایی

تهران - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف گفت: اجرای طرح شمیم، به عنوان خدمتی در راستای تولید ملی و اشتغالزایی در سال جاری با قوت و جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی‌مقدم با توجه به وجود دو مناسبت نیمه شعبان در سال جدید اظهار داشت: سال جاری قرین به یاد و نام مولایمان امام زمان (ع) بوده و با نیمه شعبان آغاز و خاتمه می یابد. از این رو باید کاری مهدوی و امام زمانی انجام بدهیم.

اجرای طرح شمیم، خدمتی در راستای تولید ملی و اشتغالزایی

وی با توجه به زمینه سازی تحقق وضعیت دوران پس از ظهور امام زمان (ع) افزود: آن مدینه فاضله ای که انبیاء و اولیاء الهی آرزوی آن را داشتند، با ظهور امام زمان (ع) تحقق خواهد یافت. اما به این نکته باید توجه کرد که که طبق معارف اسلامی، خداوند متعال امور را از طریق اسباب و علل آن محقق می سازد.

معممی مقدم در خصوص وظیفه سنگین منتظران در خصوص تحقق وعده های الهی افزود: برای فهمیدن وظیفه منتظران و آن کاری که مهمی که باید انجام دهند تا در زمینه سازی ظهور نقشی ایفا کنند، کافی است به انتخاب شعار سال  توسط مقام معظم رهبری توجه شود.

وی در خصوص انتخاب حکیمانه شعار سال افزود: شاید تصور عمومی این بود که حضرت آقا امسال را سال مهدوی نام گذاری کنند اما مشاهده کردیم که شعار امسال نیز در راستای شعار سالهای گذشته و با رنگ و لعاب اقتصادی بود. از این مساله فهمیده می شود برای تحقق آن مدینه فاضله و ارتقای سطح اقتصادی جامعه، باید تولید رونق بگیرد و جامعه اسلامی با تولید و خودکفایی، سطح معیشت خود را افزایش دهد تا از سویی فقر و نداری از جامعه رخت بندد و از سوی دیگر با بیکاری که سرمنشاء بسیاری از ناهنجاری هاست مبارزه ای عملی شود.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت های سازمان در خصوص نقش این اداره کل در موضوع تولید گفت: در خصوص وظیفه و نقش آفرینی سازمان اوقاف و امور خیریه در تحقق شعار سال و در نهایت زمینه سازی برای ظهور امام زمان (ع)، طرح شمیم خدمت از سال گذشته در دستور کار این اداره کل قرار گرفت که در سال جدید با توان و قوت مضاعف پیگیری می شود.

وی افزود: در این خصوص در سال گذشته در ۲۳۰ بقعه متبرکه و با حضور بالغ بر ۲۰ هزار نفر، کلاس های آموزشی با موضوعات مختلف، جهت توانمند سازی افراد جویای کار برگزار شده و  برای قریب به پنج هزار نفر نیز شغل ایجاد شده است.

معممی در خصوص برنامه های سال جدید افزود: در سال جدید که سال پشتیبانی و مانع زدایی از تولید است، انشاء الله با توان بیشتر از ظرفیت و جایگاه بقاع متبرکه و همچنین ظرفیت موقوفات برآنیم که زمینه آموزش، تولید و اشتغال را در سطح وسیعتری فراهم کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha