فرماندار: کلینیک تخصصی صنعت و اقتصاد در پاکدشت راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: با استفاده از تجربیات اساتید معتبرترین دانشگاه‌های صنعتی کشور و به منظور عارضه یابی واحدهای صنعتی، کلینیک صنعت و اقتصاد در پاکدشت راه‌اندازی می‌شود.

"مهدی یوسفی جمارانی" روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید استاندار تهران از واحدهای صنعتی پاکدشت به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان پاکدشت، قطب صنعتی استان تهران است که با برخورداری از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و تولیدی، نقش مهمی در توسعه فعالیت‌های اقتصادی، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار و جهش ایفا می‌کند.


وی افزود: با وجود برخوداری شهرستان از ظرفیت‌های ویژه صنعتی و کشاورزی، تاکنون بسیاری از توانمندی‌های موجود به فعلیت نرسیده و با وجود جایگاه بسیار مناسب اقتصادی، هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله وجود دارد و لازم است تا ضمن فعال کردن برخی از واحدهای نیمه فعال و غیرفعال، در بخش‌های بازاریابی، برندسازی، تأمین مواد اولیه، تسهیل در صادرات و ایجاد بازارهای صادراتی نیز اقدامات مؤثری صورت گیرد.

یوسفی جمارانی گفت: به منظور رفع مشکلات اقتصادی و صنعتی و بهره‌گیری از نقطه نظرات تخصصی و کارشناسی اصحاب صاحب نظر، با استفاده از ظرفیت صنعتی دانشگاه صنعتی شریف، تیم تخصصی دانشگاهی و اساتید باتجربه، مقدمات راه‌اندازی کلینیک صنعت و اقتصاد با امضاء تفاهم‌نامه‌ای با مسوولان شهرستان پاکدشت فراهم شده است.


جمارانی هدف از راه‌اندازی این کلینیک را افزایش ظرفیت‌های کلان موجود در شهرستان و تقویت و حمایت از تولید عنوان کرد و افزود: تلاش داریم تا با استفاده از ظرفیت‌های خارج از دولت و ارتباط بین صنعت و دانشگاه بر مبنای کار کارشناسی و نیازسنجی، مجموعه موانع و مسائل صنعت شهرستان را مبتنی بر نیازمندی‌ها و مشکلات روز صنعت مورد تحلیل و بررسی قرار داده و راهکارهای عملی برای آن ارائه دهیم.


فرماندار پاکدشت تأکید کرد: بسیاری از مشکلات موجود به دلیل آگاهی نداشتن افراد از ظرفیت‌های حقوقی و قانونی و یا کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی است که با ریشه یابی دقیق، این مشکلات به صورت تخصصی مرتفع می‌شود.


وی با اشاره به اهتمام مسوولان شهرستان پاکدشت به رفع مشکل تولیدکنندگان اظهار داشت: تاکنون ۸۰ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان برگزار شده که بیش از ۱۵ درصد مشکلات بیان شده به مسائل محیط زیستی واحدهای صنعتی و مابقی مربوط به تسهیلات بانکی، تامین اعتبارات و خدمات دریافتی بوده است.


یوسفی جمارانی با اشاره به برگزاری تور هفتگی صنعت در شهرستان پاکدشت، گفت: تور صنعت مسوولان پاکدشت هر هفته و به صورت مستمر در قالب جلسات ستاد تسهیل مسائل و مشکلات اصناف و واحدهای صنعتی با حضور مدیرانِ دستگاه‌ها و مدیران اجرایی در راستای توانمند کردن و توسعه ظرفیت‌های تولیدی برگزار می‌شود.


وی با بیان این‌که تور صنعت به منظور عارضه یابی و حل مسائل در راستای تحقق شعار سال صورت گرفته، افزود: با حضور در واحدهای صنعتی از نزدیک با مسائل و مشکلاتی که متناسب با درخواست واحدهای اقتصادی و صنعتگران بیان شده، را مورد بررسی قرار داده و بدین‌منظور کارگروهی را برای پیگیری مصوبات تنظیم شده ایجاد کردیم که این بازدیدها بدون خروجی به اتمام نرسد.


پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha