استاندار تهران: ۲۲۲ واحد غیرفعال به چرخه تولید بازگشت

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: ۲۲۲ واحد غیرفعال با تدابیر و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده در خصوص احیای واحدهای غیرفعال در سال ۹۹ و سال جاری، به چرخه تولید بازگشت.

انوشیروان محسنی بندپی روز سه‌شنبه در جریان بازدید از واحدهای صنعتی در شهرستان پاکدشت به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از اقدامات ارزنده و اثربخش کشور در بی‌اثر کردن تحریم‌ها رفع موانع، رونق و جهش تولید بود که سرلوحه کار تمام استانداری های کشور قرار دارد.

وی با اشاره به این‌که در سال گذشته بیشترین آمار کاهش نرخ بیکاری در استان تهران صورت گرفت، افزود: در سال ۹۹ تعهد شغلی استان تهران ۹۶ هزار نیرو بود که با ایجاد اشتغال برای ۱۱۹ هزار نفر علاوه بر تعهد اشتغال از تکلیفی که بر عهده داشتیم، اضافه‌تر از تعهد نیز  صورت گرفت که این امر جز با رفع موانع تولید میسر نشد.

محسنی بندپی با اشاره به مهمترین مشکلات صنعتگران و واحدهای صنعتی استان تهران گفت: بسیاری از مشکلات واحدها در حوزه بیمه تامین اجتماعی و مالیات است که با برگزاری تورهای صنعت و برگزاری جلسات ستاد تسهیل این مسائل مرتفع شد.

استاندار تهران ادامه داد: در حال حاضر توسعه شهرک‌های صنعتی به عنوان یک راهبرد واحد مدنظر قرار گرفته است تا زمینه برای فعالیت سرمایه‌گذاران و تداوم پویایی و خلاقیت آنان فراهم شود.

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی به‌منظور حمایت و پشتیبانی از بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، شرایطی را در راستای رفع مشکلات و و تحقق شعار محوری سال فراهم کرده‌اند تا واحدهای تولیدی در زمینه تامین آب، برق و گاز و توسعه خدمات زیربنایی مشکلی نداشته باشند.

استاندار تهران با اشاره به مشکلات محیط زیستی واحدهای صنعتی بیان کرد: با همکاری و تفاهم سه جانبه استانداری، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان محیط ‌زیست استان و تهران، پیش‌نویسی در دستور کار دولت قرار گرفت تا با رفع این مهم و تداوم جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع و جذب سرمایه‌گذار شدت بخشیدن به رونق کسب و کار فراهم شود.

وی با اشاره به برگزاری تورهای صنعت و جلسات ستاد تسهیل بیان کرد: هدف از اجرای این طرح، آشنایی نزدیک مسوولان استانی و شهرستانی با مسائل و مشکلات صنعتگران در مسیر ارتقا و جهش تولید مستلزم پشتیبانی و حمایت است تا سرمایه‌گذاران و کارگران با انگیزه بیشتری کار خود را ادامه دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha