۴۹۵ نامزد شورای شهر برای ۱۱۱ کرسی در استان سمنان رقابت می‌کنند

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: ۴۹۵ نفر به عنوان نامزدهای شوراهای اسلامی شهر برای دست یافتن به ۱۱۱ کرسی اصلی صلاحیت‌شان احراز شد.

سید عباس دانایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: برخی افراد ثبت‌نام کننده برای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای استان سمنان انصراف دادند و برخی نیز صلاحیت‌شان احراز نشد.

وی ادامه داد: استان سمنان ۲۱ شورای اسلامی شهر دارد که از این تعداد اعضای شورای اسلامی برای سه شهر سمنان، شاهرود و دامغان هفت نفره و بقیه پنج نفره است.

وی بیان کرد: ۲ هزار و ۲۴۹ نفر برای داوطلبی در انتخابات شوراهای اسلامی  روستا در استان سمنان ثبت نام کردند که از این تعداد صلاحیت ۲ هزار و ۷۴ نفر احراز شد.

دانایی یادآور شد: شورای اسلامی روستاهای استان سمنان ۹۵۳ کرسی اصلی دارد و ۳۰۷ روستا دارای شورای اسلامی هستند.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی ۱۶ روستای استان پنج نفره و اعضای ۲۹۱ روستا سه نفره است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد برگزار می شود.

بر اساس آمارهای رسمی اعلام شده، میزان مشارکت مردم استان سمنان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۸۰.۴ درصد و در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۷۵.۴ درصد بود.

تاکنون ۳۶ دوره انتخابات در کشور و استان سمنان برگزار شده است که متوسط مشارکت مردم استان سمنان در این انتخابات ها ۷۲.۵ درصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha