۱۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84358459
۰ نفر

برچسب‌ها

ماینرهایی به ارزش ۵۵۰ میلیارد ریال در دامداری سمنان کشف شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ۴۲ دستگاه قاچاق استخراج رمزارز به ارزش ۵۵۰ میلیارد ریال در یک دامداری غیرفعال سمنان کشف شد.

به گزارش ایرنا، سردار عبدالله حسنی روز سه‌شنبه به رسانه ها اظهار داشت: به دنبال رصد اطلاعاتی مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان سمنان فردی که در حوزه خرید و بهره برداری دستگاههای رمز ارز دیجیتال فعالیت داشت شناسایی شد.

وی ادامه داد: در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان پلیس اقتصادی سمنان مشخص شد این فرد متخلف با تهیه دستگاه های رمز ارز دیجیتال و نصب آنها در یک واحد دامداری غیرفعال، اقدام به بهره‌برداری غیرمجاز کرده است.

حسنی با اشاره به هماهنگی های قانونی ماموران انتظامی تصریح کرد: پلیس در بازدید از این واحد غیر فعال ۳۰ دستگاه تولید رمز ارز دیجیتال در حال بهره‌برداری را کشف کرد.

وی اضافه کرد: با دستگیری مالک متخلف ۱۲ دستگاه رمز ارز دیگر نیز در سه واحد مسکونی در نقاط مختلف شهر سمنان کشف شد.

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: سودجویان این حوزه با خرید این دستگاه ها ضمن استفاده غیرمجاز از مدار برقی و خروج ارز از داخل کشور امنیت اقتصادی را نیز به اخلال می‌کشند.

پول مجازی یا بیت کوین پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد، اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص تولید این پول مجازی به نام ماینر ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که استخراج هر واحد بیت‌کوین نیازمند ۷۲ مگاوات ساعت برق است. با توجه به قیمت پایین برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند این در حالی است که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha