۱۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84358451
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراف افسر پلیس انگلیس به قتل زن جوان

لندن – ایرنا – هم زمان با افزایش اعتراض‌های عمومی به عملکرد و اختیارات پلیس انگلیس، یک افسر پلیس امروز (سه‌شنیه) اعتراف کرد که زن جوان ۳۳ ساله‌ای را به قتل رسانده است.

به گزارش ایرنا از منابع خبری انگلیس، « وین کوزنز » ۴۸ ساله در دادگاه جنایی انگلیس موسوم به «اولد بیلی» حاضر شد و تائید کرد که اسفند سال گذشته خانم «سارا اورارد» را ربوده، مورد آزار جنسی قرار داده و سپس به قتل رسانده است.

کوزنز سه سال پیش به نیروی پلیس انگلیس ملحق شد و ماموریت او محافظت از پارلمان و مراکز دیپلماتیک بوده است. گفته می‌شود که او در زمان ناپدید شدن مقتول در حین خدمت نبوده است. این افسر پلیس که صاحب دو فرزند است پس از اینکه اسفند گذشته دستگیر شد، چندین بار اقدام به خودکشی کرد و به بیمارستان شد. انگیزه او برای ارتکاب این جرم هنوز روشن نیست.

گزارش پزشکی قانونی که هفته پیش منتشر شد حاکیست که خانم اورارد بر اثر فشار در ناحیه گردن (خفگی) جان باخته است. اورارد سوم مارس گذشته (۱۳ اسفند ۱۳۹۹)، پس از دیدار با دوستش در منطقه کلپهام واقع در جنوب لندن ناپدید شد. پلیس سپس اعلام کرد که جسد او در یک منطقه‌ جنگلی در نزدیکی شهر اشفورد کشف و شناسایی شد.

قتل این زن جوان جامعه انگلیس را شوکه و بهت‌زده کرد و موجی از خشم و اعتراض زنان را به همراه داشت. مدافعان حقوق زنان، پویشی را با عنوان «خیابان‌ها را دوباره از آن خود کنیم» به راه انداخته و در نزدیکی محلی که گفته می‌شود خانم اورارد ناپدید شده چندین تجمع برگزار کردند.

روزنامه‌ گاردین نیز امروز گزارش کرده است که خشم عمومی و زنان در یک حالت تصاعدی و فزاینده قرار دارد. بر اساس این گزارش هزاران زن انگلیسی تاکنون در شبکه های اجتماعی ترس و نگرانی را از امنیت خود وقتی در اماکن عمومی تنها هستند  به اشتراک گذاشتند.

گاردین چندی پیش گزارش داد که تقریبا تمام زنان جوان در این کشور مورد آزار جنسی قرار گرفته‌ و بدتر از آن، اعتماد خود را به حل این معضل از سوی مقامات مسئول از دست داده‌اند. بر اساس این گزارش، ۹۷ درصد زنان بین ۱۸ تا ۲۴ سال مورد آزار جنسی قرار گرفته‌ و هولناک‌تر آنکه ۸۰ درصد زنان از تمام گروه‌های سنی گفته‌اند که این معضل را در فضای عمومی تجربه کرده‌اند.

گفتنی است که آزار جنسی زنان در پارلمان انگلیس به عنوان نهاد قانون گذار نیز دو سال پیش خبر ساز و منجر به استعفای چند تن از اعضای دولت شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha