پیشکسوت فوتبال: مقابل بحرین احساسی بازی نکردیم و بُردیم

شیراز-ایرنا- پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه تیم ملی از سوی کادرفنی خوب مدیریت می شود، اعلام کرد: مقابل بحرین احساسی بازی نکردیم و با حوصله به ویژه در نیمه دوم، بازی را بردیم. 

اصغر اکبری سه شنبه در مصاحبه با خبرنگارایرنا اعلام کرد: آنچه که منجر به موفقیت تیم ملی ایران مقابل بحرین شد این بود که بازی سازی از یک سوم دفاعی هم از سوی دروازه بان و هم مدافعان خیلی خوب انجام شد.
مربی سابق تیم ملی جوانان ادامه داد: آمدن سامان قدوس در نیمه دوم تیم ایران را متحول و برای میل بیشتر به هجوم بازی کرد، قدوس هم حمل توپ خوبی دارد و هم مهاجمان را خوب تغذیه می کند.
وی بیان داشت:  طارمی و آزمون هم خوب همدیگر را پیدا می کردند و زوج خوبی تشکیل دادند و به اتفاق هم، سه گل هم به ثمر رساندند.
اکبری با اشاره به اینکه مهدی قایدی باید زودتر به میدان می آمد، بیان داشت: اعتقادم بر این است این بازیکن تکنیکی و سرعتی اگر زودتر به بازی آمده بود حتی می توانست گل زنی کند و یک پاس خوب هم برای گلزنی به طارمی داد که متاسفانه خراب شد.
کاپیتان سابق تیم برق شیراز که دیگر نامی از این تیم در رقابت‌های فوتبال ایران نیست، ادامه داد: به تیم ملی بسیار امیدوار هستم اماتنها ضعف تیم ایران دردفاع چپ بود، به نظرم اگر یک بازیکن سرعتی مقابل حاجی صفی باشد، کار برای تیم ایران مشکل می شود.
اکبری اضافه کرد: حاج صفی توانایی پوشش مدافعان را ندارد زیرا او بیشتر یک هافبک طراح و شوت زن است که میل به هجوم دارد، به نظرم در این پُست اگر میلاد محمدی بازی کند بهتر است.  

ایران و عراق فوتبالشان شبیه به هم است
این پیشکسوت فوتبال ادامه داد : همشیه بازی برابر تیم عراق سخت بوده است و فاصله چندانی با هم نداشته ایم.
وی در مورد بازی ایران مقابل عراق که قرار است ۲۵ خردادماه برگزار شود گفت: خوب شد که بحرین را بردیم و گرنه مقابل عراق که سبک و  سیاق فوتبالش شبیه ایران است و در این سال ها در تیم های پایه هم خوب کارکرده اند ، کارمان سخت تر می شد.
اکبری بیان داشت: بازیکنان ما تاکتیک پذیر هستند و خیلی زود باتیم وفق می شوند، ضمن اینکه تغییر سیستم دادن در حین بازی نشان دهنده این است که کار با برنامه پیش می رود.
وی با اظهار اینکه یک تیم کامل هم در زمین هم در روی نیمکت داریم که همدل هستند، بیان داشت:  می شود عراق را شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.

از کار انداختن خط میانی عراق 
اکبری گفت:باید خط هافبک تیم ملی فوتبال عراق که جنگنده و بعضا خشن هستند از کار انداخت و آنگاه با وجود بازیکنان خوبی که در خط حمله داریم بُردن این تیم، دور از دسترس نیست.
مربی سابق تیم قشقایی شیراز  گفت: اخیرا در لیگ قهرمانان آسیا تیم استقلال با تیم پلیس عراق بازی کرد که تیمی دونده و سخت کوش نشان داد اما باید برابر تیم ملی عراق فوتبال منطقی و با حوصله ارایه دهیم و مواظب باشیم که دچار حاشیه احتمالی تیم حریف نشویم.
اکبری ادامه داد: یک بازی آسان و قابل پیش بینی مقابل کامبوج داریم که می شود در این بازی از بازیکنانی که مقابل بحرین بازی نکردند استفاده کرد، ضمن اینکه این بازی می تواند تمرین خوبی برای دیدار با عراق باشد و به بازیکنان اصلی هم استراحت داده شود،بهتر است.

هم اینک در جدول رده بندی گروه سه آسیا از رقابت‌های جام جهانی، عراق با ۱۴ امتیاز در صدر قرار دارد، ایران و بحرین هم با ۱۲ امتیاز به ترتیب دوم و سوم هستند.
مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا در هشت گروه در حال برگزاری است. در پایان این مرحله، تیم‌های اول هر گروه به اضافه چهار تیم برتر گروه ها به مرحله نهایی راه می یابند تا کارشان را با ۱۲ تیم ادامه دهند.
در مرحله نهایی بازی ها در ۲ گروه برگزار می شود و در پایان نیز تیم‌های اول و دوم هر گروه به صورت مستقیم جواز حضور در جام جهانی ۲۰۲۲قطر کسب خواهند کرد و تیم های سوم هر گروه هم با هم بازی خواهند کرد و برنده این دیدار برای کسب سهمیه پنجم آسیا باید به مصاف تیمی از قاره آمریکای جنوبی برود.
بیست و دومین دوره مسابقات جام جهانی قرار است در روزهای ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱) در کشور قطر برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha