تنها ۲ مورد جزئی از عوارض واکسن کرونا در مراغه ثبت شده است

مراغه- ایرنا- رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه با اشاره به اینکه حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا به گروه‌های هدف تزریق شده، گفت: تاکنون تنها ۲ مورد جزئی از عوارض واکسن کرونا در شهرستان ثبت شده است.

اصغر تنومند روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان واکسن کرونا در ۲ مرحله و با برندهای مختلف به افراد بالای ۷۰ سال این شهرستان تزریق شده که ۱۳ هزار و ۷۴ دوز آن مربوط به مرحله نخست واکسیناسیون بوده است.

وی با بیان اینکه سامانه ثبت عوارض واکسن کرونا در کشور راه‌اندازی شده، اضافه کرد: تاکنون فقط ۲ مورد عوارض واکسن در این شهرستان به ثبت رسیده که این افراد پس از بستری موقت، ترخیص شده‌اند و در سلامت کامل هستند.

وی اظهار داشت: برخی شایعه‌های فضاهای مجازی مبنی بر عوارض عجیب واکسن‌های کرونا صحت ندارد و شهروندان برای حفظ سلامت جسمی خود به این شایعه‌های بی‌اساس توجه نکنند.

وی اضافه کرد: ۷۰ درصد از افراد گروه‌های هدف در این شهرستان واکسن دریافت کرده‌اند و بقیه افراد این گروه‌ها یا تمایلی به دریافت آن نداشته یا دچار مشکلات مختلفی بوده‌اند.

وی ادامه داد: از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون ۹ هزار و ۵۵۰ بیمار کرونامثبت با تشخیص PCR در این شهرستان شناسایی شده‌اند که پنج هزار و ۹۱۵ از این تعداد به صورت سرپایی مورد مداوا قرار گرفته و سه هزار و ۶۳۵ نفر نیز در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.

وی یا اشاره به اینکه متاسفانه تاکنون ۵۳۶ بیمار کرونامثبت شهرستان با تشخیص PCR جان باخته‌اند، ادامه داد: هم‌اکنون ۶۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی این شهرستان حضور دارند که از این تعداد ۱۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در پی تاخیر در رسیدن واکسن کرونا، واکسیناسیون گروه‌های سنی با وقفه مواجه شده اما به محض رسیدن واکسن این برنامه تکمیل خواهد شد و تا نیمه تیرماه واکسیناسیون همه افراد بالای ۶۰ سال تمام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha