۱۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۵
کد خبرنگار: 3087
کد خبر: 84358284
۰ نفر

برچسب‌ها

حماس خواستار آزادی نماینده این جنبش در عربستان شد

غزه- ایرنا- جنبش مقاومت فلسطین (حماس) خواستار آزادی فوری محمد الخضری و همه بازداشت شدگان فلسطینی در عربستان شد.

به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا «رافت مرة» رئیس اداره اطلاع رسانی حماس گفت که ادامه بازداشت الخضری و برادرانش ظلم بزرگ و توهین به ملت فلسطین، هدف عادلانه آنها و روابط فلسطین و سعودی است.

وی افزود: ما از مقامات سعودی می خواهیم با اتخاذ تصمیمی جسورانه و مسئولانه ورق را برگردانند و فورا به این محاکمه خاتمه دهند و بازداشت شدگان را که هیچ تخلفی از آنها سر نزده است به خانواده های خود بازگردانند.

رافت مرة  گفت که جلسه ای برای محاکمه بازداشت شدگان فلسطینی در عربستان سعودی، از جمله نماینده حماس (الخضری) امروز سه شنبه در عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

وی افزود ، بیش از دو سال است که الخضری  و برادرانش  بازداشت شده و خانواده های آنها مورد ظلم  واقع شده و رنج بسیاری متحمل شده اند و باید هر چه زودتر به این بی عدالتی و رنج خانواده هایشان پایان داد.

جنبش حماس در بیانیه های پیشین خود اعلام کرده بود که حدود ۶۰ شهروند فلسطینی از جمله الخضری و «هانی» فرزندش در زندان های عربستان در زندان به سرمی برند.

این درحالی است که رژیم سعودی از زمان آغاز بحث درباره پرونده بازداشت شدگان فلسطینی در عربستان هیچ گونه اظهارنظر یا توضیحی ارایه نکرده است.

جنبش حماس در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرد که مسئولان سعودی درچارچوب موج بازداشت دهها فلسطینی که برخی از آنها تابعیت اردنی دارند، الخضری و فرزندش را بازداشت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha