۱۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84358269
۴ نفر

برچسب‌ها

شرایط پذیرش دانش پژوه در موسسه آموزش عالی امام رضا اعلام شد

قم - ایرنا - معاون آموزش موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) از پذیرش دانش پژوه در این موسسه در سطوح ۲، ۳ و ۴ حوزه علمیه خبر داد و شرایط این پذیرش را نیز تشریح کرد.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، حجت الاسلام محمدجواد یاوری با بیان اینکه موسسه فوق از میان طلبه‌های واجد شرایط جهت پذیرش در نیمسال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانش پژوه می‏‌پذیرد، به‌برخی از فعالیت‌های این موسسه اشاره کرد و اظهار داشت:  موسسه مذکور که به‌دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم وابسته است، با مجوز رسمی شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور تاسیس شده و به‌تربیت طلبه‌های حوزه‌های علمیه در راستای رفع نیازهای جامعه و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب، مراجع و علمای حوزه مشغول می باشد.

وی هدفمند کردن دوره‌های آموزشی حوزوی معطوف به‌نیازها و اهداف را از جمله سیاست‌های اصلی این موسسه ذکر کرد و گفت: با توجه به‌متمرکز شدن پذیرش مراکز تخصصی حوزه از طریق سایت معاونت آموزش حوزه‌های علمیه، این موسسه از این طریق اقدام به‌جذب دانش پژوه و تربیت مبلغان می‌کند.

وی با اشاره به‌اینکه موسسه آموزش عالی امام رضا هم‌اکنون در سه سطح تحصیلی دانش پژوه می‌پذیرد تصریح کرد: این موسسه برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در مقاطع تحصیلی سطح ۲، ۳ و ۴ از طریق ثبت نام در سایت متمرکز مراکز تخصصی حوزه‌های علمیه دانش‌پژوه پذیرش می‌نماید.

وی افزود: پذیرش امسال برای سطح ۲ در رشته علوم اسلامی با گرایش تاریخ اسلام، برای سطح سه در رشته‌های تاریخ اهل بیت، شیعه شناسی، مشاوره اسلامی و تبلیغ (گرایش تربیت کودک و نوجوان)، و برای سطح چهار در رشته سیره پیامبر اعظم (ص) می باشد.

یاوری در خصوص پذیرش در رشته‌های ‌جدید نیز خاطرنشان کرد: از رشته‌های مذکور، رشته تبلیغ با گرایش کودک و نوجوان در مقطع تحصیلی سطح سه برای نخستین بار است که اقدام به‌پذیرش می کند.

وی بهره مندی از برنامه آموزشی و فرهنگی مناسب، استفاده از کتابخانه تخصصی، سایت اطلاع رسانی، فضای آموزشی مناسب، پرداخت کمک هزینه تحصیلی، اعطای مدرک علمی معتبر حوزوی و معرفی فارغ التحصیلان به مراکز آموزشی و پژوهشی را از مزایای ثبت نام در این رشته‌ها و موسسه آموزش عالی امام رضا عنوان کرد.

یاوری مهلت ثبت نام در رشته‌های این موسسه را تا پایان بیست و یکم خردادماه ۱۴۰۰ اعلام و بیان کرد: علاقه مندان جهت ثبت نام و دریافت دفترچه آزمون باید به‌ پایگاه اینترنتی https://paziresh.ismc.ir مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۲۱۳۶۶۴۱، ۳۲۱۳۶۶۰۵، ۳۲۱۳۶۶۳۹ از ساعت ۱۳ تا ۱۸ تماس حاصل نمایند و زمان برگزاری مصاحبه نیز متعاقبا اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha