۱۸ خرداد ۱۴۰۰، ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 1766
کد خبر: 84358236
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شاخص‌های درجه بندی مدارس ابلاغ شد

۱۸ خرداد ۱۴۰۰، ۱۳:۴۹
کد خبر: 84358236
شاخص‌های درجه بندی مدارس ابلاغ شد

تهران-ایرنا- سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی، «شاخص های درجه بندی مدارس بر اساس عملکرد مدیریت، هیأت امنا و چگونگی اجرای کلاس های فوق برنامه» را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها، ابلاغ کرد.

 به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی، در راستای ایجاد وحدت رویه در کیفیت بخشی به مدارس با شیوه  مدیریت هیأت امنایی و به منظور اجرای گام دوم سطح بندی این مدارس در سال تحصیلی آینده، «شاخص های درجه بندی مدارس بر اساس عملکرد مدیریت، هیأت امنا و چگونگی اجرای کلاس های فوق برنامه»  را به مدیران کل و دبیران شورای آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرد.

تشکیل کمیته آموزش و پرورش استان، برگزاری جلسه توجیهی برای مدیران مدارس هیأت امنایی، بازدید و ارزیابی ناظران شوراها، تعیین سطح مدارس از جمله مواردی از که در این بخشنامه به آن پرداخته شده است.

همچنین در این ابلاغیه تهیه و تنظیم تقویم برنامه سالانه مدرسه با رویکرد طرح‌های ملی وزارت آموزش و پرورش با مشارکت شوراهای دورن مدرسه و تصویب هیات امنا در دستور کار قرار گرفته است.

بر این اساس داشتن برنامه سالانه شامل فعالیت‌هایی از قبیل فعالیت‌های بهبود کیفیت برنامه‌های رسمی مدرسه، فعالیت‌های آموزشی و تربیتی فوق برنامه، برگزاری دوره‌های آموزشی متناسب برای کارکنان با موضوع ایجاد فضای تعامل عاطفی و روانی و اخلاقی و تربیتی حداکثر با دانش آموزان با حفظ کرامت آنان، آموزش کارکنان مدرسه در خصوص آشنایی با مسایل مرتبط با تحولات دوره رشدی دانش آموزان و تقویت نظام مدیریتی و مالی مدرسه از طریق استفاده بهینه از فضای مدرسه و ظرفیت‌های قانونی مرتبط مورد توجهمدارس قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha