یکی از منابع عظیم رشد اقتصادی کشور در اختیار اوقاف است

کرج - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: یکی از منابع عظیم رشد اقتصادی کشور در برنامه ششم توسعه در اختیار اوقاف و موقوفات می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از خط تولید مودم بومی کشور که توسط یک شرکت دانش بنیان در مجتمع عقیق موقوفه مرحوم میرسپاهی انجام شد، افزود: در نظام برنامه ریزی داشتن هدف یکی از ضرورت ها می باشد و در برنامه ششم توسعه در حوزه اقتصادی رشد هشت درصدی را پیش بینی کرده اند که برای تحقق آن مجموعه های مختلف تلاش می کنند.

وی اظهار داشت: ۵۰ درصد این رشد اقتصادی بایستی از طریق بهره وری انجام شود که تحریم پذیر نیست و تمام آن به داخل و مدیریت بهینه و استفاده بهینه از منابع و سرمایه داخلی برمی گردد.

دشتکی  با اشاره به سرمایه بزرگ موقوفات در حوزه اقتصادی، گفت: در استان البرز حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان منابع موقوفه ای داریم که اگر از این منابع بهره وری کنیم و طرح رشدچهار درصد بهره وری اقتصادی را در این منابع ایجاد کنیم شاهد رشد اقتصادی خوبی خواهیم بود.

دشتکی با بیان اینکه این مهم در حال تحقق است، افزود: در البرز نسبت به دیگر استان ها منابع خیلی کمی داریم ولی در بحث حفظ و احیای منابع و هم بهره وری آن با استفاده از تکنولوژی و علوم روز مورد تاکید مقام معظم رهبری به خوبی وارد شده ایم.

موقوفات هلدینگ بزرگی برای ارتقای بهره وری هستند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اظهار داشت: اگر اسناد بالادستی پشتیبانی کنند موقوفات می توانند هلدینگ بزرگی برای ارتقای بهره وری و حمایت از شرکت های دانش بنیان باشند.

وی گفت: به طوریکه در بخش کشاورزی استان جوانان با انگیزه ای زمین های موقوفه از دست رفته ای را که با تغییرات جوی به عنوان معضل زیست محیطی بودند را با خلاقیت های خوبی که داشتند احیاء و بهره وری خوبی در آن ایجاد کرده اند.

دشتکی افزود: نمونه دیگری از این اقدامات را در بخش گردشگری، ورزش، امور رفاهی و خدماتی شاهد هستیم که در کمتر از ۲ سال گذشته رشد خوبی داشته اند.

خط تولید مودم بومی کشور با حمایت شرکت ایرانسل در مجتمع عقیق موقوفه مرحوم لیستر با تولید ماهانه ۱۵ هزار دستگاه مودم راه اندازی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha