پرداخت هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه توسط بنیاد علوی به اقشار ضعیف

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان از انعقاد توافق‌نامه جدید به ارزش یک‌هزار میلیارد تومان برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به اقشار نیازمند بین بنیاد علوی و بانک سینا خبر داد.

به گزارش ایرنا، پارسال بود که «پرویز فتاح» رییس بنیاد مستضعفان از تلاش‌های این نهاد برای تاسیس بانک قرض‌الحسنه خبر داد و به دلیل آنچه کاهش سهم بنیاد مستضعفان در بانک سینا عنوان شد، مجوز تاسیس یک بانک قرض‌الحسنه جدید را از بانک مرکزی خواستار شد.

با این حال امروز (سه‌شنبه ۱۸ خرداد) معاون برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان با اعلام موفقیت این نهاد در پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه‌ از طریق بانک سینا به اقشار کم درآمد در دوران کرونا، از انعقاد توافق‌نامه‌ای جدید به ارزش یک‌هزار میلیارد تومان برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به اقشار نیازمند بین بنیاد علوی و بانک سینا خبر داد.

«محمد پیرعلی» افزود: با شیوع کرونا بنیاد مستضعفان بیش از سه‌هزار میلیارد تومان برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر هزینه کرد و طی این مدت بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار کسبه و اقشار آسیب دیده از کرونا قرار داد.

وی ادامه‌داد: بنیاد مستضعفان در راستای ادامه حمایت‌های خود هفته گذشته نیز مقرر کرد یک‌هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه از طریق بانک سینا برای اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر تخصیص دهد، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای بین بانک سینا و بنیاد علوی منعقد شد.

به گزارش ایرنا، سال گذشته بانک مرکزی در پاسخ به درخواست رییس بنیاد مستضعفان برای تاسیس بانک جدید پیش‌بینی کرد که بدون تاسیس یک بانک جدید و هزینه‌کرد برای تاسیس آن امکان اعطای وام قرض الحسنه از سوی این نهاد وجود دارد.

بانک مرکزی اعلام‌کرد: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی هم‌اکنون سهام‌دار اصلی و عمده بانک سینا است که می‌تواند همه منویات و مقاصد خویش در زمینه اعطای قرض‌الحسنه را بدون هیچ‌گونه محدودیتی اجرا کند.

در این اطلاعیه سه راهکار قانونی از سوی بانک مرکزی پیشنهاد شده بود که بنیاد مستضعفان می‌تواند با استفاده از این راهکارها و بدون ایجاد یک بانک مستقل به ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه بپردازد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha