فرماندار: جاده قاضی خان - بدره تیرماه به بهره برداری می رسد

ایلام - ایرنا - فرماندار بدره از مراحل پایانی احداث جاده قاضی خان - بدره خبر داد و گفت: این پروژه راهسازی اواخر تیرماه تکمیل و زیر بار ترافیک می رود.

به گزارش ایرنا، یونس آزادی روز سه شنبه در حاشیه دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با مردم بدره اظهار داشت: طول جاده قاضی خان - بدره ۱۳ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن در محدوده شهرستان سیروان تکمیل شده است.

وی افزود: هفت کیلومتر باقیمانده این پروژه در شهرستان بدره است که هم اکنون در مرحله عملیات آسفالت قرار دارد.

فرماندار بدره یادآور شد: این پروژه به دلیل پستی و بلندی های شدید و همچنین وجود رودخانه ها و ارتفاعات کوهستانی یکی از پرهزینه ترین پروژه‌های راهسازی استان محسوب می شود.

آزادی با بیان اینکه ردیف ملی برای بهسازی و ایمن سازی جاده ایلام به بدره تامین شده است، بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه این شهرستان دارای ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی است، گفت: از این میزان ۱۲ هزار هکتار به صورت دیم بوده و تنها ۵۰۰ هکتار آبی است که با بهره برداری از سه ایستگاه پمپماژ در دست اقدام در سطح شهرستان، جمع اراضی آبی به چهار هزار و ۵۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت.

فرماندار بدره با اشاره به دیگر ظرفیت های شهرستان در بخش کشاورزی یادآور شد: پروژه ایستگاه پمپاژ تلخاب دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی است که با تکمیل این پروژه ۶۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان را تحت پوشش قرار می دهد.

آزادی افزود: پروژه ایستگاه پمپاژ دشت ولی عصر(عج) بیش از ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و یک هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی دیم شهرستان با الگوی کشت گیاهان دارویی و باغات مطالعه را تحت پوشش قرار می دهد.  

فرماندار بدره ادامه داد: ایستگاه پمپماژ آب هندمینی نیز در مرحله تخصیص آب از رودخانه از وزارت نیرو قرار دارد و پیگیری های در این خصوص در حال انجام است.

وی تاکید کرد: توسعه آبزیان در سد دریاچه سد سمیره با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ تن در سال در حال اجراست و امسال نیز  ۲ هزار هکتار جنگل کاری در سطح جنگل های این شهرستان انجام شده است.

فرماندار بدره یادآور شد: پیگیری های لازم برای ساخت بیمارستان با توجه نیاز صورت این شهرستان انجام شده است که امیدواریم با تامین زمین مورد نظر برای این پروژه احداث مرکز درمانی در  این شهرستان به زودی وارد فاز عملیاتی شود. 

شهرستان بدره در ۸۵ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha