فرهنگیان زنجانی شرکت در انتخابات را تکلیفی برای اعتلای کشور می‌دانند

زنجان - ایرنا - آموزش و پرورش استان زنجان با صدور اعلامیه ای تاکید کرد: فرهنگیان زنجانی نیز دوشادوش سایر آحاد ملت ولایتمدار، شرکت در انتخابات را نه یک حق بلکه تکلیفی برای اعتلای کشور می‌داند.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه که تصویر آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا مرکز زنجان قرار گرفت، آمده است: بار دیگر در خردادی دیگر موعد و فرصت مشارکت در سرنوشت فراهم آمده است. در دهه چهارم انقلاب اسلامی مردم آگاه و فهیم ملت ایران به خوبی دریافته اند که بهترین و موثرترین ابزار مشارکت و تعیین سرنوشتشان، شرکت در انتخابات است و این راه از ورای صندوق های رای آنها تعیین می شود.

این بیانیه ادامه داده است: مردم ما می دانند در شرایط کنونی دشمنان اختلاف سیاسی را در جامعه ما دنبال می کنند و تلاش دارند با ایجاد یاس و ناامیدی مردم را از مشارکت در تعیین سرنوشت خود باز دارند و درصدد ایجاد توطئه در این عرصه هستند.  

در این بیانیه تاکید شده است: با توجه به جایگاه بسیار مهم و حیاتی ریاست جمهوری همچنین شوراهای اسلامی شهر و روستا هر رای رقم زننده مفهوم مردم‌سالاری و مشارکت در سرنوشت کشور است و این مهم در جریان گام دوم انقلاب اسلامی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

آموزش و پرورش استان زنجان در این بیانیه به این مهم اشاره کرده است که فرهنگیان استان نیز با اعتقاد به ۲ اصل اسلامیت و جمهوریت نظام مقدس، با علم به اینکه نا امیدی از صندوق رای هرگز استقلال و پیشرفت کشور را تامین و تضمین نخواهد کرد و با تاسی از منویات مقام عظمی ولایت بر اصل مشارکت حداکثری، تاکید داشته، دوشادوش سایر آحاد ملت ولایتمدار شرکت در انتخابات را نه یک حق بلکه تکلیفی برای اعتلای کشور می داند.

این بیانیه افزوده است: برای افزایش مشارکت عمومی و در راستای تربیت شهروندانی مسوول، آموزش و پرورش استان زنجان نهایت تلاش خود را برای افزایش حس مسوولیت پذیری، افزایش آگاهی سیاسی، اجتماعی و تبیین ارزش و اهمیت انتخابات در میان دانش آموزان رای اولی مصروف داشته و همه رای اولی ها را برای دمیدن شور انتخاباتی در لایه های جامعه دعوت خواهد کرد.

آموزش و پرورش استان زنجان در این بیانیه خاطرنشان کرده است: امید است با وحدت کلمه و مشارکت آگاهانه و مسوولانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گام های روشن، موثر و محکمی در راستای گام دوم انقلاب و تداوم نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha