تکمیل طرح آبرسانی به ملکشاهی نیازمند ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی طرح آبرسانی به شهر ملکشاهی گفت: تکمیل این پروژه نیازمند ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

نورالله تیموری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح آبرسانی به ملکشاهی شامل، سه واحد ایستگاه پمپاژ، یک واحد تصفیه خانه آب،۳۰ کیلومتر خط انتقال برق فشار قوی ۲۰ کیلو ولت، ۹ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب و ۲۴٫۵ کیلومتر خط انتقال آب فولادی به قطر ۵۰۰ میلی متر در حال اجرا است.

وی افزود: طرح آبرسانی به شهر ملکشاهی و اجرای پروژه تصفیه خانه آب تحول بزرگی در تامین آب این شهر ایجاد می‌کند و با بهره برداری از این پروژه دیگر مشکلی در خصوص تامین آب این شهر و روستاهای اطراف وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام تاکید کرد: ایستگاه پمپاژ شماره ۱ بطور کامل اجرا شده و ایستگاه های پمپاژ ۲ و ۳ و تصفیه خانه آب با پیشرفت چشمگیری در حال اجرا است.

تیموری یادآور شد: همچنین خط انتقال برق فشار قوی بطول ۳۰ کیلومتر بطور کامل اجرا شده است و از ۲۴ کیلومتر خط انتقال آب ۱۸ کیلومتر تکمیل و از ۹ هزار متر مکعب مخزن، هفت هزار متر مکعب به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت آبفای ایلام اضافه کرد: با راه اندازی تصفیه خانه آب شهر ملکشاهی و ایستگاههای پمپاژ بیش از ۱۵۵ لیتر در ثانیه آب سد ایلام تصفیه شده و به مخازن ذخیره بین راهی منتقل و از آنجا وارد مدار توزیع شهر ملکشاهی و روستاهای اطراف خواهد شد.

وی تصریح کرد: این پروژه با پیشرفت ۸۰ درصد تا کنون ۶۲۰ میلیارد ریال هزینه داشته و برای تکمیل آن بیش از ۹۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار لازم است.

به گفته تیموری، در صورت تامین به موقع اعتبار این طرح تا پایان سال مالی ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره برداری می رسد.

شهرستان ملکشاهی با بیش از ۱۵ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری ایلام واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha