جذب و حفظ سرمایه‌گذاران از اولویت‌های اصلی مدیران است

سنندج - ایرنا - فرماندار ویژه سقز گفت: جذب سرمایه‌گذاران با خود عمران و آبادانی به دنبال دارد و این امر از اولویت‌های اصلی مدیران شهرستان است.

کامیل کریمیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دیروز همراه با هیاتی از معاونین و رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز با جمعی از سرمایه گذاران صنعت شیشه برای جذب سرمایه گذاران این عرصه دیدار و گفت و گو کردیم.

وی با اشاره به ظرفیت های معدنی شهرستان سقز در بخش صنایع مرتبط با این صنعت، افزود: تلاش برای جذب سرمایه گذاران در حوزه  معادن از اولویت هاست و دولت و مردم، حامی سرمایه گذاران هستند.

وی با بیان اینکه آینده سقز در حوزه معادن و به ویژه معادن مرتبط با صنعت شیشه از جمله سیلیس بسیار روشن است، اضافه کرد: تلاش برای جذب سرمایه گذاران و اقناع آنان برای ماندگاری در سقز جهت راه اندازی کارگاه ها و کارخانه های برداشت و فرآوری، رصد و پیگیری می شود.

کریمیان بابیان اینکه بخشی از معادن سیلیس شهرستان در اختیار بهره برداران است از آنان خواست تا در صورت عدم بهره برداری از آنها از خام فروشی جلوگیری و این معادن برای بهره برداری و ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان، به افرادی که حاضر به سرمایه گذاری هستند واگذار شود.

وی یادآور شد: یافتن رگه های جدید معدنی در حوزه صنایع شیشه به دلیل رغبت و تمایل سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهرستان سقز هم به جد دنبال می شود تا از خام فروشی معادن جلوگیری و نقش معادن در توسعه شهرستان، پر رنگ تر شود.

وی، استقرار سرمایه گذاران معادن سیلیس در این شهرستان را باعث پایان دادن به خام فروشی معادن و اشتغال زایی برشمرد و افزود: آینده شهرستان سقز در این بخش امید بخش است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha