نخست وزیر یمن: کشورهای متجاوز شکست یمنی ها را محال می دانند

تهران- ایرنا- نخست وزیر دولت نجات ملی یمن با بیان اینکه متجاوزان شکست ملت یمن را محال می دانند گفت: کشورهای متجاوز جنگ را باخته اند و می خواهند تا حدی آبرومندانه از آن خارج شوند.

عبدالعزیز بن حبتور دوشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری المیادین افزود: کشورهای متجاوز می دانند که شکست ملت یمن امری محال است.

وی با بیان اینکه واشنگتن و دیگران دنبال خروج مناسب (از بحران یمن) هستند، با اشاره به میانجیگری سلطان نشین عمان در این باره گفت: مسقط دوست همه طرف ها در منطقه به شمار می رود.

نخست وزیر یمن افزود: ما از همان ابتدا که میانجی گری عمان پیشنهاد شد، خوشبین بودیم. ما از نقش عمان به عنوان یک دولت و سلطان و همچنین به عنوان یک ملت اطلاع داریم و به همین دلیل از لحظه نخست، از این میانجی گری استقبال کردیم

وی یادآورشد که کشورهای متجاوز جنگ را باخه اند و از این رو می خواهد تا حدی آبرومندانه از آن خارج شوند، زیرا می دانند که شکست ملت یمن محال است، بنابر این، یک گزینه بیشتر ندارند.

بن حبتور ادامه داد که عربستان و امارات متحده عربی موشک ها و سلاح های خود را با حمایت آمریکا به سمت ما نشانه گرفته اند.

این در حالی است که یک هیات عالی رتبه عمانی روز شنبه پنجم ژوئن ۲۰۲۱ وارد صنعا پایتخت یمن شد.

سفر این هیات که یک هیات مذاکره‌کننده یمنی آن را همراهی می‌کند، اولین سفر یک هیئت عمانی به صنعاء از ابتدای تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن در سال ۲۰۱۵ محسوب می‌شود.

از زمان جنگ عربستان علیه یمن در سال ۲۰۱۵، عمان بی طرفی و عدم شرکت در ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان را ترجیح داد و حتی تلاش کرد تا مرزها و اراضی خود را بدون استثناء به روی همه یمنی‌ها از جمله انصارالله باز کند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha