ابوالقاسم پور: به عنوان تیم اول گروه صعود می کنیم

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران گفت: پیروزی مقتدرانه تیم ملی فوتبال ایران در زمین بحرین هم پاسخی به برخی حاشیه سازی ها بود و هم راه تیم ملی برای صعود به عنوان سرگروه هموار کرد.

به گزارش، ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران امشب در چارچوب  رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با سه گل بر تیم ملی فوتبال بحرین غلبه کرد. گل های ایران در این بازی را سردار آزمون (۲ گل)و مهدی طارمی به ثمر رساندند.

«بهنام ابوالقاسم پور» بعد از پایان این بازی  در گفت و گو با ایرنا درباره پیروزی مقتدرانه تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی در خاک حریف اظهار داشت: با اینکه بازی در نیمه اول چنگی به دل نمی زد اما در نیمه دوم فوق‌العاده بازی کردیم و توانستیم برد خوبی به دست بیاوریم. ما با این پیروزی پاسخ خوبی به بحرین دادیم و دل مردم را هم شاد کردیم.

وی ادامه داد: مطمئن باشید ما عراق را هم می بریم و به عنوان تیم اول به مرحله بعدی صعود میکنیم. فوتبال ما کاملاً نسبت به همه تیم‌های گروه برتر است و باید به دور بعد هم به عنوان صدرنشین صعود کند.

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان درباره عملکرد سردار آزمون و مهدی طارمی در بازی با بحرین گفت: هر زمانی که این دو بازیکن با هم هماهنگ بودند به راحتی توانستیم تیم‌های آسیایی را ببریم. منهای این دو بازیکن، ما ذخیره‌های خوبی هم داریم که خیلی به کارمان می آیند.

ابوالقاسم‌پور در خصوص عملکرد سامان قدوس در این بازی تاکید کرد: اگر قدوس در ترکیب اصلی نیست به خاطر این است که اسکوچیچ هنوز ترکیب اصلی اش را نشناخته است. قدوس بازیکن با کیفیتی است که کاملاً روی روند تیم ملی تاثیر می گذارد و اگر در ترکیب اصلی باشد عملکردش بهتر خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: فکر نمی کنم هیچ سالی تیم ملی به این اندازه بازیکن لژیونر در ترکیب خودش داشته باشد و به خاطر همین می‌گویم باید به عنوان تیم اول به دور بعد صعود کنیم. ضمن اینکه سطح فنی تمام بازیکنان تیم ملی کشورمان مخصوصاً لژیونر های ما از آسیا بالاتر است.

تیم ملی فوتبال ایران با این برد به امتیاز ۱۲ رسید و در جایگاه دوم جدول مسابقات گروه سوم قرار گرفت و در صورت برد برابر عراق به عنوان تیم نخست صعود خواهد کرد.

پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که چرا بحرین به این اندازه برای ما حریفی سختی شده بود؟ گفت: بحرین اصلاً تیمی نیست که ما را ببرد، آنها چون قواعد بازی ناجوانمردانه را بلد هستند گاهی اوقات مقابل ما پیروز می شوند وگرنه از لحاظ فنی قابل مقایسه با تیم امید ما هم نیستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha