ورمزیار: هماهنگی طارمی و سردار مقاومت دفاعی بحرین را شکست

تهران- ایرنا- پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به بازی روان ملی پوشان در نیمه دوم، گفت: هماهنگی و آمادگی مهاجمان تیم ملی موجب شکستن مقاومت دفاعی تیم فوتبال بحرین شد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با برتری سه بر صفر برابر تیم ملی بحرین راه خود را برای صعود به دور بعد این مسابقات نسبت به گذشته هموارتر کرد. در این دیدار سردار آزمون ۲ گل و مهدی طارمی یک گل به ثمر رساندند. همچنین طارمی در این بازی ۲ پاس گل داد. این هماهنگی موجب شد تا فوتبال ایران سه امتیاز شیرین از آوردگاه منامه کسب کند.

بعد از پایان این بازی «صادق ورمزیار» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تمجید از عملکرد ملی‌پوشان، اظهار داشت: آنچه در نیمه دوم دیدار ایران و بحرین شاهد آن بودیم یک نمایش واقعی از ستارگان فوتبال کشورمان بود ستارگانی که به خاطر برخی از مسائل دور رفت این بازی ها دچار استرس صعود شده بودند و ما در نیمه نخست شاهد یک بازی سردرگم بودیم اما بازی‌خوانی خوب سرمربی تیم ملی و تغییرات موجب رقم خوردن این نتیجه مهم و تاثیر گذار شد.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران افزود: تیم ملی ایران در تمام پست ها بازیکنان بسیار توانمندی را در اختیار دارد و هماهنگی این بازی ها برای هر حریفی خطرساز است. نمونه از این هماهنگی بین مهدی طارمی و سردار آزمون ایجاد شد و مقاومت ۵۰ دقیقه‌ای تیم ملی بحرین را در هم شکست. اگر تیم ملی زودتر به گل می رسید یک نتیجه تاریخی رقم می‌خورد.

وی در زمینه تعویض‌های اسکوچیچ نیز گفت: در نیمه نخست یک ناهماهنگی و سردرگمی ایجاد شده بود که با آمدن سامان قدوس عملکرد تیمی بهتر شد و ما توانستیم به گل نخست برسیم و در ادامه گل‌های بیشتری را به ثمر برسانیم. آمدن قدوس موجب شد تا وحید امیری و احسان حاجی‌صفی در پست های تخصصی خود به کار گرفته شوند. در کل نیمه دوم این بازی همان انتظار بود که مردم از تیم ملی داشتند و بدون شک راه صعود به دور بعد نسبت به گذشته هموارتر است.

تیم ملی فوتبال ایران هم اکنون با ۶ بازی و ۱۲ امتیاز در رده دوم گروه سوم مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار دارد و تیم عراق در این گروه با ۱۴ امتیاز صدرنشین است. ایران ۲ بازی دیگر برابر کامبوج و تیم ملی فوتبال عراق دارد که در صورت برد به عنوان تیم نخست صعود خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha