همه با هر اعتقاد، قومیت و نژادی در انتخابات ایران شرکت می کنیم

تهران- ایرنا- نماینده پنج دوره آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، بسیاری از یاوه گویان جهان و مدعیان حقوق بشر سعی در تحریم انتخابات ایران دارند، تاکید کرد: ما با هر اعتقاد، قومیت و نژادی در کنار هم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنیم.

یوناتن بت کلیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، گفت: جامعه آشوریان بیش از ۳ هزار سال است که در ایران زندگی می کنند و این موضوع از جمله افتخارات آنها محسوب می شود.

وی افزود: از جمله افتخارات ما این است که قدیمی ترین کلیسای جهان در ایران متعلق به جامعه آشوریان است و اجداد ما با امام علی (ع) عهدنامه ای را امضاء کرده اند که اصل آن در موزه چهل ستون اصفهان قرار دارد.

این نماینده دوره‌های ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مسیحیان آشوری و کلدانی با بیان اینکه جامعه آشوریان ۱۴۰۰ سال در کنار برادران مسلمان خود زندگی کرده است، اضافه کرد: ما در تمام این مدت توانسته ایم در کنار یکدیگر زندگی توام با محبت داشته باشیم.

وی ضمن اظهار خرسندی از حضور جامعه آشوریان و کلدانیان در تمام انتخابات ایران از آغاز نظام مقدس جمهوری اسلامی، خاطرنشان کرد: برای نخستین بار جامعه آشوریان همچون اقلیت های دینی دیگر برای تدوین قانون اساسی نماینده داشته و این نشان داده است که همه ما با هر آئین و نژادی به صورت مشترک برای ایران زندگی می کنیم.

همه با هر اعتقاد، قومیت و نژادی در انتخابات ایران شرکت می کنیم

بت کلیا با اشاره به حضور و مشارکت جامعه آشوریان و کلدانیان همچون سایر اقلیت های دینی در جنگ تحمیلی و اهداء چندین شهید برای اعتلای ایران اسلامی اظهار کرد: به طور حتم در این دوره از انتخابات نیز حضور پررنگ خواهیم داشت.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز وظیفه خود می دانیم با توجه به شرایطی که بسیاری از یاوه گویان جهان و مدعیان حقوق بشر سعی در تحریم انتخابات کشورمان دارند، به جهانیان اعلام کنیم که ما با هر اعتقاد، قومیت و نژادی در ایران در کنار هم خواهیم بود.

رییس انجمن آشوریان تهران گفت: طبق قانون اساسی در ایران هیچ رنگ، دین و نژادی نسبت به دیگری ارجحیتی ندارد و همه با هم برابر هستیم.

وی افزود: بر همین اساس در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراها همواره حضور داشته ایم و امسال نیز یکبار دیگر در انتخابات با تمام وجود شرکت کرده تا به دنیا اعلام کنیم که ما ملت واحدی هستیم.

نماینده دوره‌های ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی، ضمن تاکید بر ضرورت وحدت ملی و حضور ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار کرد: هیچگونه احتیاجی نیست که دشمنان ایران بخواهند قیم ما شوند، قیم همه ما تنها رهبر معظم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha