عراق صدر را از بحرین پس گرفت/ کامبوج سرانجام گل زد

تهران- ایرنا- بازیکنان تیم ملی فوتبال عراق درچارچوب رقابت های گروه C جام جهانی ۲۰۲۲ امروز(سه شنبه) کامبوج را با پیروزی چهار بر یک شکست دادند و به صدرنشینی بحرین پایان دادند.

به گزارش ایرنا؛ این دیداراز ساعت ۱۹ به وقت ایران در ورزشگاه «المحرق» برگزار و عراقی ها با کسب پیروزی ۴ بر یک دراین دیدار یک بار دیگر صدر جدول این گروه را در اختیار خود گرفتند.

«مهند علی» در دقیقه یک، «بشار رسن» دردقیقه ۲۳، «علی عدنان» دردقیقه ۲۶  از روی نقطه پنالتی و «صفا هادی» در دقیقه ۳+۹۰ برای تیم ملی عراق مقابل کامبوج گلزنی کردند.

«سویی» نیز دردقیقه ۵۴  تنها گل تیم کامبوج را درون دروازه عراق جای داد و اختلاف را به حداقل کاهش داد. تیم عراق با کسب برتری در این دیدار ۱۴ امتیازی شد و یک بار دیگر به تنهایی درصدر جدول این گروه قرار گرفت.

تیم ملی کامبوج نیز پس از قبول ششمین شکست خود بدون امتیاز درقعر جدول این گروه باقی ماند.

نیمه نخست این دیداربا گل بسیارزود هنگام عراق همراه شد و مهند علی دردقیقه یک برای تیمش گلزنی کرد. شدت حملات عراقی ها پس از به ثمر رسیدن این گل به دلیل جلو کشیدن بازیکنان تیم کامبوج قدری کاهش یافت.

پس از اینکه در دقیقه دهم مهاجمان کامبوج موقعیتی را بر روی دروازه عراق خلق کردند بار دیگر ملی پوشان عراق با کنترل توپ و میدان رقیب خود را به عقب راندند.

در این دقیقه برای مهاجمان تیم ملی کامبوج برروی دروازه عراق موقعیتی بدست آمد که این فرصت را «جلال حسن» دروازه بان تیم ملی عراق با جاگیری و عکس العمل به موقع از آنان گرفت.

حسن که انتظار این ضربه از سوی بازیکنان کامبوج را نداشت پس از مهار توپ بر سر مدافعان تیمش بلند فریاد کشید وبه شدت به آنان اعتراض کرد. تلاش بازیکنان عراق که از تمامی نقاط زمین برای رسیدن به دروازه کامبوج سود می بردند دردقیقه ۲۳ گل دیگری را برای آنان به ارمغان آورد.

این گل را رسن بازیکن سابق تیم پرسپولیس با شوتی زیبا درون دروازه کامبوج جای داد و اختلاف را ۲ برابر کرد.

عطش یاران «طارق همام» تمامی نداشت و آنان با حملات متعدد خود سعی در به ثمر رساندن گل های بیشتر بودند این مهم در دقیقه ۲۶ تحقق یافت.

عدنان این گل را از روی نقطه پنالتی و پس از آنکه یکی از مدافعان تیم کامبوج «طارق همام» را در محوطه جریمه سرنگون و اعلام ضربه پنالتی به سود عراق بدست آمد.

نیمه دوم روند نیمه نخست ادامه یافت و در دقیقه ۴۸ شوت بازیکنانی عراق به دیرک افقی دروازه کامبوج برخورد با بدشانسی تبدیل به گل نشد.

درادامه بازهم عراقی ها که با تغییر درترکیب به دنبال گل های بیشتر بودند حملاتی را بر روی دروازه کامبوج طراحی کردند اما تلاش آنان سودی نداشت. دردقیقه پنجاه و سوم و در یک ضد حمله بازیکنان تیم کامبوج خود را به زمین عراق رساندند.

عراقی ها که انتظار این حمله را نداشتند در پشت محوطه جریمه برروی بازیکنان کامبوج خطا کردند و پس از اینکه توپ به محوطه جریمه صدر نشین گروه C ارسال شد ویسال با ضربه سر چکشیدروازه حسن را گشود و تیمش را به گل رساند. این نخستین گل کامبوج در چارچوب این رقابت ها بود.

زمین ورزشگاه المحرق ورزشگاهی بود که تیم های ایران و هنگ کنگ در آن بازی کردند همچنان خراب و این موضوع کیفیت فنی بازیکنان تیم ملی عراق را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود اما این موضوع باعث نشد تا آنان دست از تلاش خود برای دست یابی به گل های بیشتر دراین دیدار دست بردارند.

به هر حال؛ شاگردان «سرچکو کاتانچ» سرمربی تیم اسلووانیایی عراق همانطور که در نیمه نخست تیم برتر میدان بودند درنیمه دوم نیز این برتری راحفظ کردند اما بر خلاف نیمه نخست در این نیمهفقط یک بار آنهم دردقیقه ۳+۹۰ موفق به گلزنی شده و دروازه کامبوج را فتح کردند.

ترکیب تیم ملی عراق در دیدار برابر کامبوج از این قرار بود:

جلال حسن، علا علی مهوی، میثم جبار، احمد ابراهیم، علی عدنان، طارق همام، امجد اطوان، بشار رسن(ازدقیقه ۷۵ محمد داوود)، حسین علی(ازدقیقه ۵۸ حسنی علی)، مهند علی(ازدقیقه ۷۵ محمد قاسم) و ایمن حسین (ازدقیقه ۴۶ صفا هادی).

«یعقوب عبدل بکی» داور بین المللی از کشور عمان قضاوت این دیدار را برعهده داشت. او با نشان دادن ۲ کارت زرد به بازیکنان عراق و ۲ کارت دیگر به بازیکنان کامبوج آنان را جریمه کرد.

تیم ملی ایران در حساس ترین دیدار این گروه امشب با بحرین دیدار می کند. ملی پوشان کشورمان برای صعود به مرحله بعدی این رقابت ها به کسب پیروزی دراین دیدار بسیار نیاز دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha