۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های مرز مهران اختصاص یافت

ایلام- ایرنا - رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های مرز بین المللی مهران خبر داد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا رضایی کوچی روز دوشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی سفر رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد تردد زوار اربعین از مرز مهران صورت می گیرد ولی به نسبت این تعداد زیرساخت های آب شرب و فاضلاب پیش بینی نشده است.

وی از تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه های مرزی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با اجرای آنها روند خدمات رسانی به زائران بهبود یابد.

رییس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه ایلام تنها استانی است که به شبکه ریلی متصل نشده است، گفت: پروژه اتصال ایلام به راه آهن تنها پنج درصد پیشرفت دارد.

وی ادامه داد: ۲۰۰ میلیارد تومان امسال به این پروژه تخصیص یافته است که امیدواریم یک قطعه از این طرح امسال به مناقصه برود.

رضایی اتصال استان ایلام به شبکه آزادراهی کشور را از نیازهای ایلام توصیف کرد و بر لزوم تزریق اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل پروژه آزادراه کرمانشاه،  حمیل ایلام تاکید کرد.

وی همچنین خواستار اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای تکمیل تصفیه خانه فاضلاب شهر ایلام به ظرفیت ۱۶۰ هزار نفر شد.

به گزارش ایرنا، رییس مجلس شورای اسلامی صبح دوشنبه وارد استان ایلام شد و مورد استقبال استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

محمدباقر قالیباف با هدف نظارت میدانی بر حوزه های انتخابیه استان ایلام، گفت و گو با مردم و پیگیری مطالبات آن‌ها دقایقی پیش وارد فرودگاه ایلام شد.

وی پس از ورود به فرودگاه ایلام به منظور بازدید از روند احداث تونل بزرگ کبیرکوه که به عنوان بزرگ ترین تونل جاده ای کشور در حال احداث است، به شهرستان آبدانان عزیمت کرد.

قالیباف همچنین در این سفر یک روزه به شهرستان مهران عزیمت کرده تا در منطقه امیرآباد از روند اجرای طرح سامانه گرمسیری در محدوده استان ایلام بازدید کند.

بازدید از روستای شله کش از توابع شهرستان چرداول سومین برنامه سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان ایلام است.

حضور در گلزار شهدای شهر ایلام و نشست با فعالان فرهنگی و جهادی نیز در سفر محمدباقر قالیباف به استان ایلام پیش بینی شده است.

آخرین برنامه سفر رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام شرکت در جلسه جمع بندی است و پس از آن قالیباف استان را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha