نماینده ایلام: استمهال تسهیلات صنوف آسیب دیده از کرونا باید تمدید شود

ایلام- ایرنا - نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی بر لزوم استمهال بدهی بانکی واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا با توجه به ادامه یافتن شیوع این ویروس و تعطیلی مشاغل مختلف، تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، علی اکبر بسطامی روز دوشنبه در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی سفر رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام اظهار داشت: شیوع این ویروس زندگی بسیاری از مشاغل را تحت تاثیر قرار داده است و تعداد زیادی نیز بیکار شده اند که باید اقدامات جبرانی برای کمک به این افراد اندیشیده شود.

وی به پروژه اتصال ایلام به شبکه ریلی اشاره کرد و گفت: استان های نفت خیز و گاز خیز بر اساس مفاد قانون باید در اولویت تکمیل به شبکه راه آهن باشند ولی همچنان این موضوع در خصوص استان ایلام محقق نشده است.

نماینده ایلام در مجلس یادآور شد: جاده کرمانشاه - حمیل - ایلام با توجه به طبیعت کوهستانی برای رانندگان و مسافران پرخطر است که باید هرچه سریع تر روند چهاربانده شدن این مسیر عملیاتی شود.

بسطامی با اشاره به بروز سیل ویرانگر در منطقه عرب رودبار گفت: رودخانه بزرگ سیمره به منشا خیر و آبادانی برای سایر استان ها تبدیل شده است ولی در منطقه عرب رودبار بدلیل بروز سیل، زمین های زراعی و مسکونی مردم به زیر آب رفته و معیشت مردم به خطر افتاده است که باید هرچه سریع تر نسبت به رفع مشکلات ساکنان این منطقه اقدام شود.

وی همچنین خواستار عملیاتی شدن بازارچه های مرزی چیلات، چنگوله و هلاله شمالی شد و گفت: بازگشایی ابن مرزها روند اشتغال زایی را در این مناطق سرعت می بخشد.

بسطامی یکی از مزیت های استان را وجود میدان مشترک نفتی چنگوله برشمرد و یادآور شد: در صورت بهره برداری از این میدان برای سه هزار نفر شغل ایجاد می شود.

به گزارش ایرنا، رییس مجلس شورای اسلامی صبح دوشنبه وارد استان ایلام شد و مورد استقبال استاندار و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

محمدباقر قالیباف با هدف نظارت میدانی بر حوزه های انتخابیه استان ایلام، گفت و گو با مردم و پیگیری مطالبات آن‌ها دقایقی پیش وارد فرودگاه ایلام شد.

وی پس از ورود به فرودگاه ایلام به منظور بازدید از روند احداث تونل بزرگ کبیرکوه که به عنوان بزرگ ترین تونل جاده ای کشور در حال احداث است، به شهرستان آبدانان عزیمت کرد.

قالیباف همچنین در این سفر یک روزه به شهرستان مهران عزیمت کرده تا در منطقه امیرآباد از روند اجرای طرح سامانه گرمسیری در محدوده استان ایلام بازدید کند.

بازدید از روستای شله کش از توابع شهرستان چرداول سومین برنامه سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان ایلام است.

حضور در گلزار شهدای شهر ایلام و نشست با فعالان فرهنگی و جهادی نیز در سفر محمدباقر قالیباف به استان ایلام پیش بینی شده است.

آخرین برنامه سفر رییس مجلس شورای اسلامی به ایلام شرکت در جلسه جمع بندی است و پس از آن قالیباف استان را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha