برداشت هندوانه نوبرانه در گلستان و چند خبر کوتاه

گنبدکاووس - ایرنا - برداشت هندوانه نوبرانه در گلستان، افزایش شمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان به ۲۵۳ نفر، کشف ۱۷ تن شیر فاقد مجوز در آزادشهر، هزار و ۳۴۱ قلم داروی قاچاق در گنبدکاووس و ۵۰ کیلوگرم قارچ ترافل در گالیکش از مهمترین اخبار امروز دوشنبه این استان شمالی است.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی گلستان با اشاره به کشت چهار هزار هکتار هندوانه در این استان گفت که تاکنون برداشت نوبرانه رقم‌های زودرس این محصول جالیزی از سطح ۱۲۰ هکتار از اراضی زراعی گلستان آغاز شده است.

علی اکبر مهقانی نوده بابیان اینکه سطح زیر کشت هندوانه امسال ۸۰۰ هکتار بیشتر از پارسال است، افزود: پیش بینی می‌شود ۲۳۲ هزار تن از این محصول برداشت و راهی بازار مصرف شود.

** 

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از بستری بودن ۲۵۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی این استان خبر داد گفت: تعداد بستری‌های امروز در مقایسه با دیروز چهار نفر بیشتر شده است.

عبدالرضا فاضل افزود: ۴۸ نفر از بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های گلستان در بخش‌های مراقبت ویژه نگهداری می‌شوند که حال ۲۴ نفر از آنان مساعد نیست.

وی گفت: واکسیناسیون گروه‌های هدف همچنان در گلستان ادامه دارد و افراد بالای ۷۰ سال با مراجعه به مراکز معرفی شده می‌توانند واکسن دریافت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان همچنین اظهارداشت که براساس رنگ بندی رسمی، گرگان و علی‌آبادکتول در وضعیت نارنجی کرونا قرار دارند و وضعیت بقیه شهرستان‌های استان زرد است.

** 

مریم نیکزادفر، کارشناس هواشناسی گلستان تا اواخر روز سه‌شنبه آسمان استان را نیمه ابری تا ابری پیش بینی کرد و گفت: جریان هوای خنک همچنان در استان مستقر است و از چهارشنبه تا آخر هفته دمای هوا چهار تا ۶ درجه افزایش خواهد یافت.

** 

رییس کل دادگستری گلستان گفت که ستادهای پیشگیری و رسیدگی به تخلفات احتمالی انتخاباتی در همه شهرستان‌های استان تشکیل شده و تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا رصد می‌شود.

هادی هاشمیان افزود: تاکنون پرونده تخلف انتخاباتی در گلستان تشکیل نشده که نشان از قانونمداری مردم و مسوولان استان دارد.

** 

فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: ماموران انتظامی حین گشت زنی در نقاط آلوده این شهر، سه نفر را در حال فروش داروهای قاچاق و غیرمجاز شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ محمود علی‌فر افزود: در بازرسی از متهمان هزار و ۳۴۱ قلم داروی قاچاق به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال کشف شد.

** 

فرمانده انتظامی گالیکش نیز گفت که ماموران کلانتری ۱۱ این شهرستان حین گشت زنی در سطح حوزه به یک دستگاه پراید مشکوک شده و آن را متوقف کردند و در بازرسی از این خودرو موفق به کشف ۵۰ کیلوگرم قارچ ترافل قاچاق به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون ریال شدند. 

سرهنگ فریدون جهان‌تیغ افزود: در این عملیات یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

** 

دادستان عمومی و انقلاب علی‌آباد کتول اظهار داشت که در پی دستگیری فردی به اتهام سرقت احشام در یکی از روستاهای این شهرستان، تحقیقات بازرس پرونده را به باندی رساند که چندماهی است با سرقت احشام بلای جان روستاییان شرق استان شدند.

حسینعلی ایزد افزود: این باند سه نفره از حدود پنج ماه پیش تشکیل و با استفاده از سلاح گرم، اقدام به سرقت گاو و گوسفند روستاییان در شهرستان‌های علی آبادکتول، رامیان، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه می‌کردند.

وی با بیان اینکه این متهم تاکنون به ۹ فقره سرقت مسلحانه احشام اعتراف کرد و تلاش برای دستگیری ۲ عضو دیگر این باند ادامه دارد، اضافه کرد: در خلال تحقیقات، متهم به یک فقره قتل که ۲ سال پیش در رامیان مرتکب شده بود نیز اعتراف کرد.

** 

فرمانده انتظامی آزادشهر از کشف ۱۷ تن شیر فاقد مجوز خبر داد و گفت: ماموران ایست و بازرسی تیل آباد حین کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه کامیون مشکوک را متوقف کردند و در بازرسی از آن موفق به کشف این مقدار شیر فاقد مجوز شدند.

سرهنگ سید داوود حسینی افزود: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی شد.

استان گلستان ۱.۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha