فرماندار: نیاز به توسعه، فعالیت‌های انتخاباتی کلات را رونق داده‌ است

مشهد- ایرنا- فرماندار کلات گفت: انگیزه های محلی برای توسعه شهر و روستا در این شهرستان مرزی و کوهستانی خراسان رضوی، موجب رونق فعالیت‌های انتخاباتی شده است.

مهدی ناصری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت های تبلیغاتی خوبی به ویژه در حوزه انتخابات شوراها در بیشتر مناطق شهری و روستایی این شهرستان جریان دارد که تشکیل ائتلافهای سیاسی و انصراف برخی نامزدها به نفع دیگری از جمله پیامدهای تشدید رقابتهای انتخاباتی در این شهرستان است.

وی ادامه داد: البته فعالیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نیز در شهرستان کلات شکل گرفته و ستادهای شهرستانی این نامزدها در شهرستان افتتاح شده است.

فرماندار کلات شمار شعب اخذ رای این شهرستان را ۵۴ مورد عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۳۱ شعبه در بخش مرکزی و ۲۳ شعبه در بخش زاوین شهرستان برپا خواهد شد.

ناصری خاطرنشان کرد: ۴۹ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی دو شهر کلات نادری و زاوین و ۳۲۸ نامزد نیز برای انتخابات شوراهای اسلامی در حدود ۵۰ روستای کلات ثبت نام کرده اند.

وی گفت: جمعیت شهرستان کلات مطابق آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۳۷ هزار نفر است و برای انتخابات ۲۸ خردادماه،  حدود ۸۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی و انتظامی در این شهرستان مشارکت می کنند.

نرخ مشارکت مردم کلات در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا بیش از ۸۰ درصد بوده است.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی برگزار می‌شود.     

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha