ارائه ۴۲۳ هزار فقره وام قرض‌الحسنه به مددجویان و نیازمندان در سال ۹۹

تهران - ایرنا - مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از پرداخت ۴۲۳ هزار فقره وام قرض‌الحسنه به مددجویان نیازمند در سال ۹۹ خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه از کمیته امداد، علی عاشوری با اشاره به سالروز تشکیل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به تشریح عملکرد این صندوق در سال ۹۹ پرداخت و گفت: این صندوق در سال گذشته ۴۲۳ هزار و ۶۴۱ فقره وام قرض‌الحسنه به خانواده‌های تحت حمایت و نیازمندان پرداخت کرد.

وی ادامه داد: به همین منظور ۳۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که در سرفصل‌های اشتغال، وام کارگشایی، خرید، تعمیر و ودیعه مسکن به جامعه هدف ارائه شد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت تاکید کرد: از این میزان ۱۶۴۴ میلیارد تومان در قالب  ۲۹۱ هزار فقره وام در حوزه کارگشایی و ۶۸۱ میلیارد تومان در قالب ۳۴ هزار فقره وام اشتغال و خودکفایی پرداخت شده است.

عاشوری با بیان اینکه ۴۷۴ میلیارد تومان به تعداد ۴۳ هزار فره وام خرید، احداث و تعمیر مسکن ارائه شده است، اظهار کرد: همچنین ۲۸۲ میلیارد تومان به تعداد ۲۳ هزار مورد وام ودیعه مسکن به خانواده‌های تحت حمایت و نیازمندان پرداخت شده است.

وی به عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در کمک به نیازمندان در دوره شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۵ هزار فقره وام با موضوع کمک به آسیب‌دیدگان از بیماری کرونا به مبلغ ۸۸ میلیارد تومان به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد، سازمان بهزیستی و خانواده‌های زندانیان نیازمند ارائه شد.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت افزود: همچنین ۱۲ هزار فقره وام ودیعه مسکن به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت امداد به مبلغ ۱۸۵ میلیارد تومان و حدود سه هزار مورد وام ودیعه مسکن به مددجویان سازمان بهزیستی به مبلغ ۴۶ میلیارد تومان ارائه شد.

وی استمهال سه ماه اقساط کلیه وام‌های قرض‌الحسنه پرداختی را از دیگر اقدامات این صندوق در راستای کمک به جامعه هدف در شرایط کرونا عنوان کرد و گفت: راه‌اندازی شعبه دیجیتال صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با هدف گسترش ارائه خدمات غیر حضوری از دیگر اقدامات این صندوق برای جلوگیری از تردد مشتریان به شعب در ایام شیوع کرونا بوده است.

عاشوری با اشاره به برنامه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای سال ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: برای سال جاری پرداخت چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به خانواده‌های تحت حمایت و نیازمندان در سرفصل‌های مختلف پیش‌بینی شده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha