۷۲بازرس ویژه و سربازرس برای انتخابات در چهارمحال و بختیاری تعیین شدند

شهرکرد – ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به تعیین ۷۲ بازرس ویژه و سربازرس برای نظارت بر روند برگزاری انتخابات در استان گفت: از این تعداد ۱۱ نفر به عنوان بازرس ویژه، کار بازرسی و نظارت را بر عهده دارند.

شهاب قائدی روز دوشنبه در نشست هیات بازرسی ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری به پیش‌بینی یک هزار و ۱۶۴ بازرس متناسب با تعداد شعب اخذ رای بر برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به تعیین یک سربازرس به ازای هر ۱۵ شعبه اخذ رای، تاکنون ۶۱ نفر در این بخش فعال شده‌اند.

وی تصریح کرد: تعداد بازرسان ویژه نیز در هر شهرستان یک نفر تعیین شده است که در شهرستان لردگان به دلیل پراکندگی و تعداد بالای شعب اخذ رای، ۲ بازرس ویژه فعالیت می‌کنند.

قائدی یادآور شد: درخواست برای افزوده شدن یک بازرس ویژه در شهرستان شهرکرد به ستاد انتخابات ارائه شده است که به زودی نتیجه آن اعلام خواهد شد.

وی همچنین به حضور بازرسان مراکز بهداشت و درمان استان در مراکز اخذ رای در زمان برگزاری انتخابات به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: این افراد نیز با تایید فرمانداری‌ها و یا ستاد انتخابات استان و با دریافت حکم اجازه ورود به شعب را دارند.

قائدی بر لزوم ثبت گزارش‌های بازرسان در ساعت مشخص شده در روز انتخابات و استفاده از سامانه‌های تعیین شده برای ارسال گزارش تاکید کرد و افزود: لازم است اعضای هیات بازرسی شهرستانی با برقراری تعامل با هیات‌های نظارت بر انتخابات، تبیین وظایف بازرسان در نشست‌های ستاد انتخاباتی شهرستان و برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی برای بازرسان، شرایط را برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات در فضایی قانونمند و سالم فراهم کنند.

به گزارش ایرنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha