پیام تسلیت سفیر ایتالیا و سفارت فرانسه و آلمان برای درگذشت مرادخانی

تهران- ایرنا- سفیر ایتالیا در ایران درگذشت علی مرادخانی، معاون پیشین امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را تسلیت گفت و دستاوردهای وی را در ارتقای میراث موسیقایی ایران و گسترش روابط تهران- رم ماندگار دانست.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، در پی درگذشت علی مرادخانی (۱۳۳۷ تا ۱۴۰۰) به سبب عوارض ناشی از بیماری کرونا صبح امروز (دوشنبه، ۱۷ خرداد) جوزپه پرونه در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: درگذشت دکتر مرادخانی، مدیر بصیر موزه موسیقی تهران خبر بسیار ناراحت‌کننده‌ای بود.

وی ضمن ابراز تسلیت عمیق به خانواده و نزدیکان مرادخانی افزوده است: دستاوردهای دکتر مرادخانی در ارتقای میراث موسیقایی ایران و پیگیری تقویت ارتباطات قوی تر با ایتالیا هرگز از خاطرها محو نخواهد شد. 

سفارت فرانسه در ایران نیز در پیامی در حساب کاربری اینستاگرام و توئیتر آورد: سفارت فرانسه در ایران درگذشت علی مرادخانی، مدیر موزه موسیقی و معاون سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد را به خانواده و نزدیکان وی تسلیت می‌گوید و یاد این شیفته موسیقی سنتی ایران را گرامی می‌دارد.

در پست اینستاگرامی سفارت آلمان نیز آمده است: با نهایت تأسف و تأثر از درگذشت آقای علی مرادخانی، مدیرعامل موزه موسیقی ایران، مطلع شدیم. او حقیقتا به تبادل فرهنگی و غلبه بر پیش داوری اعتقاد داشت. سفارت آلمان و بخش فرهنگی آن سوگوار از دست دادن شریکی محترم است.

زنده یاد علی مرادخانی که معاونت سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ برعهده داشت، فارغ‌التحصل رشته روانشناسی از دانشگاه تهران بود. وی پس از پایان تحصیلات خود در سمت‌های مختلف مدیریتی نیز حضور داشت که از آن جمله می‌توان به مدیریت تولید فیلم و عکس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۳ تا ۱۳۶۵)، مدیریت همکاری‌های سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷)، مدیریت مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۷۳ تا ۱۳۸۷) و مدیریت موزه موسیقی (۱۳۸۷ تاکنون) اشاره کرد.

تاسیس خانه موسیقی ایران با همکاری هنرمندان موسیقی، مدیر تولید مجموعه زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان (امور بین‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، نیز برخی دیگر از فعالیت‌های زنده یاد مرادخانی را تشکیل می‌دهند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha