مردم اهل سنت استان کرمانشاه آماده خلق حماسه دیگری در انتخابات هستند

کرمانشاه- ایرنا- جانشین و معاون فرهنگی و اجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه با تاکید بر اهمیت حضور در انتخابات، گفت: حضور پرشور پای صندوق های رای یک ضرورت است و همه باید برای آن تلاش کنیم.

«احمد محمدی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: حضور حداکثری روحانیون، طلاب و مردم اهل سنت در انتخابات و ارتقاء آگاهی آنان برای انتخاب نامزد اصلح به عنوان یک ضرورت در دستور کار دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه است.

وی گفت: در شرایط حساس کنونی باتوجه به اهمیت موضوع و نقش برجسته‌ای که علمای اهل سنت در حضور گسترده در انتخابات می‌توانند داشته باشند باید به اندازه شان جمهوری اسلامی نهایت وقت و توان را بگذاریم.

وی با اشاره به ضرورت و ثمرات شرکت حداکثری در انتخابات، تصریح کرد: با توجه توطئه‌های دشمنان و تبلیغات منفی آنان برای ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه باید توسط صاحبان منبر، بزرگان قوم و رسانه ها اهمیت انتخابات را برای مردم بازگو کنیم.

روحانیون و ائمه جمعه اصل بی‌طرفی را رعایت کنند

جانشین و معاون فرهنگی و اجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه بر بی‌طرفی و قانون‌مداری در رفتار علما و ائمه جمعه تاکید کرد و گفت: فضاسازی در مدارس علوم دینی با استفاده از رهنمودهای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و تهیه پلاکارد و بروشور در جهت تبلیغ و آگاهی بخشی نسبت به شاخصه‌های لازم برای ریاست جمهوری، ملاک‌های شناخت آن و همچنین نسبت به حضور حداکثری در انتخابات در دست اجرا است.

محمدی بر ضرورت استفاده از ظرفیت فضای مجازی تاکید کرد و ادامه داد: برگزاری نشست‌های اختصاصی برای روحانیون و طلاب با هدف ارتقاء شناخت در مورد ضرورت شرکت در انتخابات، افزایش آگاهی در مورد شاخص‌ها و ملاک‌های انتخاب اصلح و تبیین موازین اخلاقی در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: علما و ائمه جمعه باید در این راستا بدون تبلیغ، اظهار حمایت و یا تخریب نسبت به نامزدهای انتخاباتی و صرفا در چارچوب موضوعات تعیین شده بیانات خود را ایراد کنند.

رئیس جمهور آینده عدالتخواه و ضد فساد باشد

جانشین و معاون فرهنگی و اجتماعی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه افزود: رییس جمهوری آینده ایران باید دارای مدیریت و کفایت، باایمان، معتقد به جوانان گرایی، عدالتخواه و ضد فساد، مردمی، امیدوار، معتقد به توانمندی‌های داخل و دارای عملکرد انقلابی و جهادی باشد.

محمدی گفت: صاحبان منبر لازم است ضمن قانون مداری از هر گونه فعالیت له و یا علیه نامزدها خودداری کنند چرا که مهمترین وظیفه ما تلاش برای میزان مشارکت بالا در انتخابات است.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha