خدمات دادگستری آذربایجان‌غربی با اپلیکیشن عدالت همراه ارائه می‌شود

ارومیه- ایرنا- سرپرست روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: دسترسی به خدمات مجازی قوه قضائیه با استفاده از اپلیکیشن عدالت همراه امکانپذیر شده است.

اکبر تایوغ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: یکی از طرح های بزرگ و مهم دستگاه قضایی در سال‌های اخیر ارائه خدمات به شکل الکترونیک بوده که به این منظور اپلیکیشن عدالت همراه در قوه قضاییه طراحی و ایجاد شده تا آحاد مردم بتوانند از آن طریق بدون واسطه و در هر زمان و مکان به امور قضایی دسترسی سریع و آسان داشته باشند.

وی افزود: از امکانات این اپلیکیشن می توان به دسترسی به سامانه ابلاغ الکترونیک، دسترسی به سامانه نوبت دهی، دسترسی به نظرسنجی، دسترسی به سامانه اطلاع رسانی پرونده، دسترسی به سامانه گواهی عدم سوء پیشینه و کاهش چشمگیر در هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت مراجعان نام برد.

سرپرست روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: همچنین افزایش سرعت در اجرا و رسیدگی به پرونده های قضایی، امکان نظرسنجی اشخاص در خصوص عملکرد همکاران واحدهای قضایی از دیگر امکانات این اپلیکیشن است.

تایوغ اظهار داشت: مردم آذربایجان‌غربی می‌توانند با ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت این اپلیکیشن از طرق سامانه http://sana.adliran.ir  یا درگاه ملی قوه قضاییه یا برنامه بازار از امکانات این برنامه استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، صراحت بند دوم اصل ۱۵۶ فصل یازدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در موضوع 'حقوق عامه' از جمله اصول مغفول مانده این قانون است که جزو وظایف قوه قضائیه بوده و طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیازمند احیا می باشد و توسعه خدمات الکترونیک قضایی می تواند مسیر اجرای این اصل مهم را کوتاه و تسریع کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha